На рейді у Севастопольській бухті у параді стали 16 кораблів, катерів та суден. Український флот очолив фрегат "Гетьман Сагайдачний". Також у параді взяли участь судна морської охорони та корабель Чорноморського флоту Росії "Ямал".

Вперше за два останні роки до Севастополя на День флоту не прибув Президент, офіційну делегацію очолив голова Верховної Ради Володимир Литвин. Компанію йому склав російський колега Борис Гризлов.

"Сам факт нашої сумісної участі говорить багато про що. Думаю, що не варто було свого часу ламати традиції, і День флоту був би День флоту. Так, так доля розпорядилася, що у нас різні держави, два флоти, але думаю, нічого не було б поганого, якби в один день було це свято", - каже голова Верховної Ради України Володимир Литвин.

"Ми були свідками того, що сьогодні в єдиному строю пройшли два взводи почесної варти - моряки України і моряки Росії. Думаю, це підказує нам, в якому напрямі повинні розвиватися наші відносини", - каже голова Держдуми Росії Борис Гризлов.

Для пересічних громадян День флоту почався вже після завершення офіційних урочистостей. Люди змогли відвідати кораблі та ознайомитись зі зразками військової техніки.

"Це те озброєння, яке є наявне, воно задовольняє потреби і цим озброєнням ми спроможні виконувати завдання, які стоять перед нами", - каже перший заступник командувача ВМС Юрій Ільїн.

Вперше пересічним громадянам показали великокаліберну артилерійську пушку з романтичною назвою "Гіацинт". Її поставили на озброєння в цьому році. Таких пушок в українському флоті майже три сотні.

"Її калібр 152 міліметра, дальність стрільби 28 кілометрів 532 метри. Час переводу з похідного положення в бойове й навпаки 4 хвилини", - каже командир четвертої гаубичної артилерійської батареї Володимир Торшин.

Сьогодні у лавах Військово-морських сил України служать 15 тисяч осіб. У складі сил 26 бойових кораблів, близько 50 суден та катерів.