На даний час на ВО "Південмаш" (Дніпропетровськ) завершуються випробування космічного апарату. В космічному агентстві відзначили, що наприкінці літа супутник направлять на полігон.

Маса космічного апарату, що належить до класу мікросупутників - 350 кг. Проектантом супутника виступає ДКБ "Південне" (Дніпропетровськ). КА "Січ-2" оснащений оптико-електронною апаратурою, що дозволяє отримати багатозональне спостереження високого розширення. Таке розширення забезпечує вирішення низки практичних і наукових задач регіонального і національного рівня. Це моніторинг кризових ситуацій, рослинних і грунтових покривів суші; створення цифрових карт місцевості; управління земними ресурсами; планування в урбанізованих та прибережних зонах.

За оцінками фахівців галузі, відносно недорогий КА "Січ-2" має безперечну перевагу в конкурентній боротьбі з дорогими супутниками типу Spot, з аналогічною апаратурою. За даними міжнародного космічного консорціуму (МКК) "Космотрас", запуск КА "Січ-2" на сонячно-синхронну орбіту заплановано на 2010 рік. Запуск відбудеться у рамках кластерного пуску конверсійної українсько-російської ракети-носія (РН) "Дніпро" з пускової бази "Ясний" (Оренбурзька обл., РФ).

Крім українського супутника в кластерному пуску "Дніпра" також візьмуть участь перший національний супутник ДЗЗ Туреччини RASAT, космічні апарати британської SSTL NigeriaSat-2, NigeriaSat-X, космічний апарат Римського університету EduSat.

Згідно озвученим раніше НКАУ планам, "Січ-2" може увійти до міжнародної супутникову угруповання у складі білоруського супутника ДЗЗ "Білка" і також створеного в Україні єгипетського EgiptSat.