Як пише у статті для ZN.UA доктор фізико-математичних наук Максим Стріха, щоденні відомості із зони АТО показують, наскільки актуальне питання підвищення рівня захисту бронетехніки ЗСУ.
"Вирішення цього завдання потовщенням броні неприйнятно, оскільки приводить до значного збільшення бойової маси бронетехніки і втрати нею належної маневреності. Але можна піти шляхом використання для виробництва броні нових легких надміцних металевих і керамічних композиційних матеріалів, зокрема на основі оксиду алюмінію і карбіду бору", - відзначив науковець.
Читайте також: Скільки коштує спорядити вояка? [Інфографіка]
Стріха зауважив, що вчені київської Політехніки розробили і принципово нові армовані керамічні матеріали.
"По твердості, міцності і в'язкості руйнування такі матеріали в 3-4 рази перевищують аналогічні характеристики матеріалів, з яких виготовляється сучасна броня. Важливо, що Україна здатна сама виробляти броню різноманітного застосування", - наголосив він.
За словами вченого можна йти й не тільки по шляху зміцнення самої броні.
Читайте також: Комбат "Донбасу" заявив про початок створення партизанського руху в Україні
"Серед лауреатів Премії Кабміну за розроблення і впровадження інноваційних технологій цього року – робота "Розробка та впровадження технологій створення динамічного захисту броньованої техніки нового покоління", виконана колективом вчених з різних установ, помітне місце в якому займають фахівці з "Базового центру критичних технологій "Мікротек" МОН України", - зауважив науковець.
За 15 років роботи фахівці створили спеціальний динамічний комплекс, який включає "Ніж" і "Дуплет".
"За своїми бойовими можливостями вони значно перевершують всі відомі на сьогодні іноземні зразки. Ці системи підвищують рівень захисту в 1,5-2,5 рази порівняно з кращими світовими аналогами динамічного захисту "Контакт" (Росія) і "Блейзер" (Ізраїль)", - зазначив Стріха.