Під загрозою затоплення населені пункти поблизу річки Дніпро, а також Прип'яті. Мовиться про Чернігівську, Волинську та Рівненську області.

Дивіться також Ситуація – напружена: у поліції звернулися до людей через стихійне лихо на Київщині

У Чернігівській області оголошено червоний рівень небезпеки

Як повідомили рятувальники, 14 – 17 квітня на Верхньому Дніпрі в межах країни триватиме ріст рівнів води на 0,1 – 0,3 метра за добу з подальшим затопленням заплави, порушенням транспортного сполучення, обтопленням та відрізанням від основних шляхів сполучення.

Існує ризик часткового затоплення окремих населених пунктів та можливим початковим затопленням житлових будинків водами Дніпра та Сожу в ряді прирічкових сіл у Чернігівському районі.

Також 15 – 18 квітня на річках басейну Прип'яті очікується продовження підвищення рівнів води на 0,1 – 0,5 метра над поточними рівнями, подальше затоплення заплав.

Збережеться рівень затоплення сільгоспугідь та господарських споруд в прирічкових населених пунктах Ковельського та Камінь-Каширського районів Волинської області.

Крім того, можливе досягнення відмітки затоплення сільгоспугідь та господарських споруд в Луцькому районі Волинської області та Сарненському районі Рівненської області. Там оголошено I рівень небезпеки – жовтий.

На Чернігівщині очікується найбільший паводок за 10 років

Начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус під час брифінгу повідомив, що на Чернігівщині очікується найбільший паводок за останні 10 років.

Найкритичніша ситуація по річці Дніпро. І якщо вода буде далі підійматися, а такі прогнози у нас є, то під ризик підтоплення підлягають 22 населені пункти, де мешкає понад 4000 людей,
– сказав він.

За словами Чауса, на сьогодні вже 7 населених пунктів підтоплено по руслу Дніпра. Також він додав, що проводяться всі заходи, щоб люди отримали необхідну допомогу. Якщо евакуація буде потрібна, то її проведуть.

Ліквідація наслідків

За даними ДСНС, спостерігається сезонне підняття рівня води в межах річок Дніпро, Десна, Сейм, Прип'ять, Горинь та Західний Буг на територіях Волинської, Київської, Рівненської, Черкаської та Чернігівської областей.

Рятувальниками з початку робіт:

  • підвезено для потреб постраждалого населення 24 тонни питної води та 230 кілограм продуктів;
  • перевезено через водні перешкоди близько 1 100 людей;
  • відкачано понад 9 тис. м куб. води з 62 домогосподарств.

Всього для надання допомоги населенню від ДСНС залучали понад 260 фахівців та 90 одиниць техніки.