Такі повідомлення почали надходити від перестрахувального брокера Ллойда з Великої Британії.

Важливо У SkyUP припинили продаж квитків на вильоти з 14 по 16 лютого

Так, один з брокерів Ллойда заявив про тимчасове зняття з покриття всіх опцій щодо покриття військових ризиків в авіаційному страхуванні. Мовиться як про страхування відповідальності перед третіми особами, так і КАСКО літаків.

Як розповів директор Страхової компанії "ЕКСПО Страхування" Анатолій Іванців, такі заходи почнуть діяти вже з понеділка, 14 лютого. Водночас він зазначив, що це стосується лише військових ризиків за договорами відповідальності та страхування КАСКО. Всі інші ризики залишаються покритими, як і раніше.

Якщо постраждає літак внаслідок військових дій, то страхова компанія та перестраховики не покриватимуть цей збиток, причиною якого стали воєнні дії,
– пояснив Іванців.

За його словами, лізингодавці, знаючи, що не будуть покриті такі ризики, звичайно проситимуть авіакомпанії, яким вони дали в лізинг літаки, вивести їх за межі небезпечної території. Ті ж компанії, які мають свій авіапарк у власності, можуть продовжувати польоти на свій страх і ризик.

Чи є вирішення ситуації

Іванців припустив, що для того, щоб стабілізувати ситуацію, держава має створити тимчасовий спеціальний фонд, в якому зафіксують певну суму грошей. Також слід дати авіакомпаніям державну гарантію щодо покриття військових ризиків в обов'язковому авіаційному страхуванні.

Зауважимо, що авіакомпанія SkyUp вже відчула на собі наслідки тимчасового скасування покриття військових ризиків. Український лоукостер припинив продаж квитків на вильоти з 14 по 16 лютого 2022 року.

Там пояснили, що найбільші світові страхові компанії повідомили українських авіаперевізників про те, що протягом 48 годин припиняють страхування літаків для польотів у повітряному просторі України. Відповідно власники повітряних суден – лізингодавці – вимагають якомога скорішого повернення літаків на територію ЄС.

Саме авіакомпанія SkyUp 13 лютого стала заручницею ситуації. При здійсненні рейсу з Португалії в аеропорт Бориспіль його літак Boeing 737-800 із реєстрацією UR-SQO сів у Кишиневі на вимогу лізингодавця.

Що відомо про можливе закриття неба над Україною

Зранку 13 лютого в Україні почалася поширюватися інформація про нібито закриття авіасполучення з Україною. Передумовою до цього стало те, що страхові компанії відкликають гарантії на перельоти. У Міністерстві інфраструктури України назвали такі заяви фейковими. І наголосили, що закриття авіапростору є суверенним правом України.

Зі свого боку держава готова підтримати авіаперевізників і планує надати додаткові фінансові гарантії для підтримки авіаринку. Наразі проводяться консультації з міжнародними партнерами та готуються відповідні рішення уряду.