Зокрема, компанія наголосила, що не співпрацює з країною-агресоркою та попросила видання включити їхній коментар у статтю, щоб читачі могли "самостійно сформувати висновки". Вже 8 серпня у Фонді держмайна спростували інформацію, яку подали в публікації, пише 24 Канал.
Дивіться також У світі триває боротьба за зброю: яке місце України в ній
Фонд держмайна спростував дані з публікації
Фонд державного майна 8 серпня заявив, що зазначена в тексті інформація:
- не відповідає дійсності;
- не містить джерел інформації.
Окрім того, представники видання, готуючи матеріал, не звертались по коментарі до підприємства чи Фонду держмайна.
ОГХК не співпрацює з державою-агресором, продукція компанії не постачається ані в Росію, ані в Білорусь… З осені 2022 року компанія посилила заходи контролю над експортними процедурами та змінила підходи до співпраці з покупцями,
– заявили у Фонді держмайна.
За їхніми даними, керівництво компанії співпрацює з правоохоронцями. Тож вони мають інформацію про всі ланцюги постачання, кінцевих споживачів та контролюють використання продукції. Окрім того:
- експорт ільменітового концентрату до кінцевого споживача відбувається лише у супроводі уповноважених представників правоохоронців. Це гарантує, що сировина не потрапить до Росії;
- у статті згадують компанії SIC LUCEAT LUX KFT (Угорщина) та BioProfTech Sp. z o.o. (Польща). Однак перша з 24 лютого 2022 року не співпрацює з Росією, друга – купила ільменітовий концентрат для кінцевого споживача в США, що підтверджують документи.
Також у статті згадується інше державне підприємство ЗТМК, однак із використанням маніпулятивної технології подачі інформації. У більшості випадків згадані в статті компанії купували пробні партії сировини для кінцевих споживачів в США, Індії, Польщі. Тобто закиди щодо постачання ОГХК та ЗТМК своєї продукції до Росії не відповідають дійсності,
– запевнили у Фонді держмайна.
У компанії сказали правду про продаж титану Росії
У компанії АТ "Об'єднана Гірничо-Хімічна Компанія" зазначили, що акціонерне товариство не співпрацює з державою-агресором і вже неодноразово доводила це в публічному просторі. До того ж з лютого 2023 року компанія посилила політику контролю над експортними процедурами та змінила підходи до співпраці з покупцями.
Зокрема, ланцюг постачання, кінцеві споживачі та контроль використання продукції – чітко та суворо контролюються. Сам експорт ільменітового концентрату до кінцевого споживача відбувається лише у супроводі уповноважених представників правоохоронних органів, що вже виключає будь-які спроби доставлення продукції стороннім особам,
– наголосили представники товариства.
Окрім того, у компанії зазначили, що потенційні покупці ільменітового концентрату компанії підлягають низці попередніх перевірок з боку Служби Безпеки та інших правоохоронних органів нашої держави, аби переконатися, що українська продукція не потрапить до рук ворога.
Також у компанії прокоментували продаж титану іншим компаніям, які нібито співпрацюють з Росією. Зокрема, там наголосили, що угорська компанії SIC LUCEAT LUX KFT з початку широкомасштабної агресії Росії проти України припинила співпрацю з країною-агресором. Також після низки перевірок встановлено, що серед кінцевих споживачів контрагенти, які були пов’язані з Росією у SIC LUCEAT LUX KFT – відсутні.
Щодо польської компанії BioProfTech Sp. z o.o. в товаристві зазначили, що їй продали ільменітовий концентрат для кінцевого споживача в США, що підтверджено усіма необхідними документами. Крім того, АТ "ОГХК" направила відповідні звернення до Служби безпеки та Офісу генпрокурора в рамках чинної співпраці щодо контролю за доставленням вантажів.
Наостанок у компанії відзначили, що усі закиди щодо постачання їхньої продукції до Росії є фіктивними та не відповідають дійсності. Вони також наголосили, що будь-які спроби підриву національної та економічної безпеки через не правдиву інформацію є неприпустимими у воєнний час і можуть бути суворо покарані законом нашої держави.
Що відомо про статтю про продаж титану Росії
- Журналісти одного з українських видань виявили, що значна частина титанової сировини, яку експортує Україна через посередників, нібито потрапляє до Росії. Вони наголосили, що в цьому буцімто допомагають закордонні компанії-прокладки, які працюють на країну-агресорку.
- Як доказ автори матеріалу наводили, що з липня 2022 року по квітень 2023 року державна Об'єднана гірничо-хімічна компанія (ОГХК) відправила на експорт 82,2 тисячі тонн руд, що містять титан. У матеріалі сказано, що значна частина цієї продукції нібито потрапила до Росії.
- Автори зазначили, що ці компанії-прокладки працюють закордоном. Зокрема, вони начебто мають засновників громадян Росії.