Про причини таких заяв МЗС в ефірі 24 каналу пояснив нардеп та член комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики Богдан Яременко. Він пояснив: мова йде про тимчасове припинення контактів.

До теми Кулеба розповів чи є ймовірність розриву дипломатичних відносин з Білоруссю

Сьогоднішня внутрішня ситуація в Білорусі не дозволяє білоруській владі діяти адекватно, починаючи від президента,
– заявив Яременко.

Він наголосив, що влада активно зайнята придушенням протестів у своїй країні і причетна до масового порушення прав людини. А дипломатичні контакти, переговори в цій ситуації пов'язані з репутаційними ризиками для українських посадовців.

"Крім цього, вони позбавлені сенсу, оскільки сьогодні Лукашенко робить лише те, щоб зберегти особисту владу й продовжити перебування на посаді, а не розв'язати проблеми білоруського суспільства", – сказав Яременко.

"Домовлятися немає про що"

В такій ситуації, як зауважив нардеп, домовлятися немає про що. Хоча він зазначив, що "у нас досить близькі стосунки з Білоруссю й українська влада дуже неохоче йшла на різкі заяви, намагаючись зберегти простір для політичного маневру".

Але коли порушуються права наших громадян – брутально та цинічно, коли відбувається без причини позбавляють волі, а влада неохоче йде на контакт – це ускладнює відносини,
– пояснив нардеп.

Протести в Білорусі: основне про події

  • Президентські вибори у Білорусі відбулись 9 серпня. На них начебто переміг Олександр Лукашенко. Люди не погодилися з результатами виборів та вийшли на мирні протести.
  • Однак силовики влаштували жорстокий розгін мітингів.
  • З 11 серпня у Білорусі розпочався всенародний страйк.
  • Країни Європейського Союзу не визнали результати виборів та засудили насильство над мітингувальниками. Відтак ЄС розпочав процес санкцій проти білоруських посадовців.