Української музики мало, тому нею важко заповнити половину ефіру, - нарікають автори законопроекту. На радіо і телебаченні з ними погоджуються лише частково.

Євген Фешак (продюсер радіостанції "Люкс ФМ"): "Українського продукту є багато і достатньо, для того, щоб заповнити телеефіри і радіоефіри. А от україномовного - в тому є проблема. І проблема не в тому, що радіостанції чи телеканали його не хочуть використовувати, а проблема в низькій якості, які допускаються самі творці цього продукту."

На музичному Олімпі новину зустріли стримано. Мовляв, стара норма все одно була лише для галочки.

Володимир Бебешко (саунд-продюсер, композитор): "Чесно? По цимбала. Знаєте, є такий вираз. Справа не в тому, що якійсь є закон, а як він виконується. Закон, який був - він не виконувався. У Франції, наприклад, є такий закон, і він діє. Звучить французька музика більше, ніж 50%, і за цим слідкують. У нас за цим ніхто не слідкує, і нам це не потрібно."

Ті хто впроваджував українську квоту, в радіо- і телеефірі ставили за мету дати "зелене світло" вітчизняним виконавцям. Це мало стимулювати їх до створення продукту європейського рівня. Однак цього так і не сталося. Тому, кажуть фахівці, поправки, можливо, й на часі.

Євген Фешак (продюсер радіо "Люкс ФМ"): "Якщо тобі дали кубик і ти бавишся ним неправильно, і ти намагаєшся його засунути у круглий отвір, то напевно требу поміняти кубик, яким ти бавишся."

Водночас опозиціонери вже назвали ініціативу регіоналів черговим кроком до втрати державності. Щойно, кажуть, закон набере чинності - українська музика взагалі може зникнути з інформаційного простору.