Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.
Читайте також: ''Ігри нескорених'': українці здобули перше ''золото''
"У Великій Британії, неподалік містечка Брекон, на узвишші масиву "Чорних гір" завершилися щорічні міжнародні навчання Cambrian Patrol. Упродовж одного тижня 127 команд із 27 країн демонстрували свою майстерність у проходженні 80-кілометрового маршу та у виконанні різних бойових завдань", – йдеться у повідомленні.
Українські десантники випередили 13 команд, згодом 8 з яких зійшли з дистанції.
Дистанція змінилася з 80 до 95 кілометрів, нам заборонили користуватися приладами навігації та до того ж приготували для нас декілька несподіваних сюрпризів,
– розповів капітан команди молодший лейтенант Антон.
Які бойові завдання долали українці:
1. На першій точці українські десантники почали надавати першу медичну допомогу. Відбулася імітація авіакатастрофи вертольоту, в якому лежав чоловік з відірваною ногою.
2. Друга точка — розвідка об’єкту, де учасникам потрібно було розвідати лише одну з трьох координат. Українські десантники вирішили розвідати дві точки, щоб перестрахуватися та мати глибше уявлення про супротивника.
Український десант показував високі результати
Змагання Cambrian Patrol вважаються одними з найскладніших у Європі
3. Точка три та чотири — це водна переправа. Температура води — 3-5 градусів, доповідь умовному командиру про виконання та отримання завдання на наступний день.
4. На точці шість, після 8-10 кілометрів десантники заглибились трохи в ліс. Учасники вийшли на мінне поле, знайшовши на ньому 2 протипіхотні, 1 протитанкову та 2 радіокеровані міни.
Читайте також: Збірна України виборола першу медаль на "Іграх нескорених"
5. На восьмій точці українські десантники були відзначені інструкторами Великої Британії, як одна з кращих команд, оскільки розпізнали та виявили 14 з 15 цілей — танків, САУ та броньованих автомобілів.
6. На точці дев’ять українська команда знову була відзначена як одна з найкращих за блискавичне відпрацювання захоплення у полон двох умовних ворогів, одним з яких була військовослужбовець-жінка.
Українська команда була відзначена одною з найкращих
7. На одинадцятій точці (українські десантники жартома назвали її "останнім колом пекла") зайшли в тепле приміщення. Там перебували двоє військових, один з яких — командир батальйону, за умовами конкурсу, привітав українців із чудовими показниками у навчаннях та подякував за участь.
Срібна медаль
Що таке змагання Cambrian Patrol? Cambrian Patrol проводяться з 1959 року, коли група військовослужбовців Сухопутних військ територіальної оборони Уельсу розробила курс тренувань на вихідні дні, який складався з марш-кидка на довгу дистанцію через Кембрійські гори та завершувався стрільбами на полігоні Сеннібрідж. Із кожним роком на змагання залучається все більше міжнародних учасників. У кінці навчань відбираються найкращі команди, які нагороджуються золотими, срібними та бронзовими медалями.
Міжнародні змагання Cambrian Patrol вважаються одними з найскладніших у Європі. Цю дистанцію долають одиниці й вже точно не усі виборюють призові місця.