Щодня лише за 1 хвилину українськими водними потоками на територію цих країн потрапляє від 30 до 50 пластикових пляшок. Європейці вже третій рік скаржаться на нас. Поки ще усно. Якщо далі так піде - заговорять про штрафи.
"Національна проблема стала міжнародною. Ми цінуємо зусилля України в турботі за чистоту басейну Дунаю. Для того, щоб від українського сміття не страждали країни нижче за течією, створена Міжнародна комісія з охорони басейну річки Дунай", - каже виконавчий секретар Міжнародної комісії із захисту річки Дунай Філіп Веллер.
Цими вихідними Єврокомісія організувала збір сміття у річці Латориця. За три кілометри від неї - кордон Словаччини. Туди могли потрапити і 60 кубометрів непотребу, яке зібрали під час операції Краб. Аби вивезти усе сміття, яке зібрали в річці, знадобилося 10 вантажівок.
"Ми втрачаємо імідж нашої держави на кордоні. Ми знаємо, що всі води, які формуються на території берегів басейну верхньої Тиси Закарпатської області - всі води течуть до сусідніх країн. А це Словаччина, Угорщина. Як правило під час повеней - десятками і сотнями тонн сміття, потрапляє на територію Європейських країн", - каже начальник Закарпатського облуправління водного господарства Володимир Чіпак.
Втім, захаращення річок - це не лише проблема водного господарства. Навряд чи допоможуть тут і вказівки уряду. Проблема існуватиме, доти, поки українці не навчаться елементарно прибирати за собою і не засмічувати довкілля.