Результатом круглого столу, в якому в режимі онлайн-конференції взяли участь представники понад 40 підприємств галузі, став спільний документ, повідомляють Українські новини.

"Сьогодні ми хочемо повністю і всебічно підтримати позицію Президента України, прем'єр-міністра і міністра Павленка щодо неминучості прозорої конкурентної приватизації спиртових підприємств з можливістю участі іноземних світових інвесторів. Для багатьох наших заводів це чи не єдиний шлях до збереження", – мовиться у підписаному підприємцями документі.

"Сьогодні ми спостерігаємо, як відроджується масштабне виробництво необлікованого спирту на підприємствах Львівської області, саме на тих підприємствах, які задіяні в темних схемах колишнього директора "Укрспирту", розшукуваного правоохоронними органами Михайла Лабутіна, його ставленика Лучечко і деяких нардепів", – говорить один з авторів звернення, заступник директора Залозецького місця здійснення діяльності (МОД) "Укрспирту" Максим Добровольський.

"Цим людям невигідно, щоб підприємства заробили легально, тому вони ведуть прикриту і неприкриту боротьбу з менеджментом ДП "Укрспирт" і міністерством. Наприклад, організовують проплачені мітинги за участю простих працівників підприємств Львівської області, нібито намагаються протистояти підготовці приватизаційного процесу, в той час як ми, керівники підприємств з усієї України, працюємо над створенням платформи для підтримки приватизаційних реформ", – зазначають у заяві.

Також підприємці заявили про підтримку недавно призначеного керівника Угерського спиртзаводу Андрія Гнатуша, який при спробі розпочати виконання посадових обов'язків, зіткнувся з фізичним опором невідомих осіб, які назвали себе працівниками заводу.

"Висловлюємо свою позицію щодо підтримки в.о. керівника ДП "Угерський спиртзавод" Гнатуша Андрія Романовича. Якщо цю людину злякалися вищевказані "дахувальники", значить, Гнатуш Андрій повинен довести справу до кінця і позбавити завод від темних спиртових схем попереднього керівництва і його союзників", – мовиться у колективному листі спиртовиків.

Копії листа направлені також до Кабінету міністрів, Адміністрації Президента і в Національне антикорупційне бюро України.