Кільце АТО звужується

Силовики звітують про розбиті блокпости та табори бойовиків на Луганщині. Місто Красний Лиман повністю контролюють сили АТО.

"Кільце АТО стискається, звичайно ще є певні проблеми, що не до кінця це кільце стислося, але це питання вже часу. Усе більше і більше частин патріотично налаштованих прибивають в зону АТО", - повідомив командир батальйону "Донбас" Семен Семенченко.

Терористи пішли у наступ у Луганську

Поки сили АТО звітували про успіхи на Донеччині, бойовики пішли у наступ у Луганську. У місті терористи взяли під контроль декілька військових частин.

Неспокійний Луганськ сколихнув вибух у будівлі облдержадміністрації. Трагедія забрала життя 8 людей. Ще 11 отримали поранення. Сепаратисти одразу ж заявили, що у будівлю поцілив український літак. Силовики заперечують.

"Попередньо з'ясовано, що під час невдалої спроби вистрілу по літаку ЗС самі сепаратисти влучили у будинок ОДА. Це одна із версій. ГП почала кримінальне провадження", - повідомив перший заступник генерального прокурора Микола Голомша.

"Атакують прикордонників з обох боків. Одна озброєна банда напала зі сторони російського пункту пропуску Куйбишево. друга - з території України", - розповів голова Держприкордонслужби Микола Литвин.

Прикордонники зуміли відбити атаку. Втім, десятки КАМАЗів з бойовиками потрапили в Україну через дірки на кордоні з Росією у Луганській області.

Прикордонники залишилися сам на сам з терористами

Головний прикордонник нарікає, що його підлеглі залишилися з терористами сам на сам. Мовляв, правоохоронні структури в областях, де орудують сепаратисти, розвалені, а сили АТО не поспішають на допомогу.

Не треба говорити про охорону, а треба говорити про оборону

"Крім прикордонників нікого немає, а всі інші тільки оцінюють прикордонників. Тому моя позиція – не треба говорити про охорону, а треба говорити про оборону", - переконаний голова Держприкордонслужби Микола Литвин.

Аби зупинити терористів з Росії, уряд вирішив закрити 8 пунктів пропуску на Луганщині та Донеччині.

"Ситуація розвивається години, хвилини, а рішення приймаються тижнями, тому що так процедурами визначено", - скаржиться директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський.

Рада розширила повноваження учасників АТО

"Координація повинна бути щохвилинна. Тобто штаб повинен бути в одному приміщенні, одразу має отримуватися інформація і зразу реалізовуватися і сили швидкого реагування відповідно розставлені по тих точках, які могли б на протязі декількох хвилин, десятків хвилин, ну максимум години спрацювати – такого зараз немає. Оце той великий непрофесіоналізм і тому відсутність координації, відсутність конкретної допомоги", - сказав екс-голова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж.

Налагодити координацію між силовими структурами допоможуть зміни до закону про боротьбу з тероризмом. Документ, ухвалений парламентом, суттєво розширює повноваження учасників антитерористичної операції і дає силовикам більше можливостей для співпраці.

Люди зі сходу тікають в інші регіони

Поки терористи і силовики воюють, тисячі біженців залишають свої домівки, рятуючись від куль. Сидіти цілими днями в підвалах і бомбосховищах люди втомились.

Слов’янськ – це місто живе, це не просто територія, за яку раптом почали воювати

"Ми вивозимо людей і люди до останнього трималися. Приїжджають з однією сумкою, щоб вернутися додому, тому що Слов’янськ – це місто живе, це не просто територія, за яку раптом почали воювати", - сказав водій Олександр Дімітров.

"Просто це вже було не виносимо. Діти почали боятися. Сьогодні був грім, ми прислухалися всю ніч – це грім чи обстріл", - розповіла жителька Слов'янська Анна Савченко.

Біженців посилили у маєтку Царьова

Тимчасове житло для біженців облаштовують навіть у маєтках колишніх високопосадовців. Приміром у Межигір’ї поселили близько 70 біженців з Донеччини. Мешкають донбасівці і в маєтку одіозного Олега Царьова. Тут триває ремонт після пожежі.

У парламенті думають про надання мешканцям сходу статусу біженців, а в уряді шукають вимушеним переселенцям тимчасове житло.

"Ми сформували банк даних тих місць, куди можуть переселятись люди із критичних регіонів. Зокрема, тих місць вже є близько 30 тисяч по всій Україні, найбільше в Черкаській області", - зауважив перший віце-прем'єр-міністр Віталій Ярема.

За даними уряду, лише з Донецької області за останній тиждень виїхало близько 15 тисяч людей.