Про це заявив політтехнолог Тарас Березовець на 5 каналі, пише "Газета по-українськи".
Як відомо, мережею АТБ володіють українські олігархи Геннадій Буткевич, Євген Єрмаков і Віктор Карачун.
За словами Березовця, з 2014 року український бізнес на півострові легально працювати не може.
"Відповідно до українського законодавства, будь-яка підприємницька діяльність є забороненою між окупованим Кримом і Україною. На території Криму нічого не може бути реалізовано", – зазначає політолог.
"Але найхитріші компанії – перереєстрували або перейменували свої підприємства", – зазначають журналісти.
"Є підозра, що багато мереж залишилися, тільки перейменувалися під іншими брендами. Є певні підозри, що "Сільпо" пішло таким шляхом ребрендингу. АТБ також ребрендилось", – говорить Березовец.
За словами журналістів, мережу АТБ перейменували в ПУД (Продукти біля будинку). Її юридична адреса – в Краснодарі, а фізичний – у Сімферополі.
"Фактично ПУД контролюється компаніями Геннадія Буткевича, Євгена Єрмакова та Віктора Карачуна – тобто засновниками АТБ", – зазначають розслідувачі та демонструють відповідні документи.
"Крім вибухового зростання мережі в Україні, Геннадію Буткевичу було дозволено вести діяльність в Криму вже після переходу республіки до складу Росії. Тут АТБ діє під вивіскою магазинів ПУД – "Продукти біля будинку". Це єдиний приклад ефективної роботи такого масштабного київського бізнесу на території нового суб'єкту Російської Федерації", – написало наприкінці жовтня російське агентство "Росбалт".
Проте ЗМІ показали, що тісний зв'язок між ПУДами та АТБ простежується через віргінський оффшор InsidealVenturesLimited, який фактично контролюють Буткевич, Єрмаков і Карачун.
Insideal Ventures Limited володіє двома кіпрськими офшорами Altais Holdings Limited і Allberg Limited (з 26.02.16 – Hasko Limited). Altais належать ТОВ "ПУД" і ТОВ "Український продторг". Allberg була засновником ТОВ "М'ясна фабрика "Фаворит Плюс" – підприємство корпорації АТБ. Компанії-двійники з одними і тими ж керівниками зареєстровані в Україні і в Краснодарському краї.
За інформацією ЗМІ, в 2015 році бюджет РФ від діяльності "Інвестиційної Будівельної Компанії" отримав майже 5 мільйонів доларів. Очевидно, доходи російського бюджету будуть і далі рости. В Криму мережа активно розширюється. Якщо на момент окупації було 50 магазинів, то зараз – вже 63.
"Діяльність українського бізнесу на території тимчасово окупованого Криму є абсолютно незаконною. Це перше. А по-друге – це аморально. Це платити податки в бюджет країни-агресора. Всі ці податки йдуть у російський бюджет і витрачаються на армію, яка воює з Україною", – зазначає політолог Тарас Березовець.
"І виникає питання, куди в ситуації з АТБ дивляться Генпрокуратура і СБУ? Чому у випадку з мережею"Обжора" Служба безпеки України реагує і розслідує кримінальне провадження, а тут – ні?", – зазначають журналісти.
Напередодні видання "Обозреватель" вийшло з масштабним розслідуванням про те, що АТБ під виглядом мережі ПУД платить податки в бюджет Росії, тим самим допомагаючи армії окупанта, вбиває наших солдатів на Донбасі.
Також ЗМІ повідомляли про тісну співпрацю АТБ з окупаційною владою "ДНР" і "ЛНР", а також про причетність до мережі одіозного, що допомагає сепаратистам, російського олігарха Костянтина Малофєєва.