Брат Андрія – Владислав став його натхненником

Про це розповіла мама "Джуса" Лілія Авер'янова. За її словами, ще одним суттєвим моментом, який міг вплинути на захоплення Андрія авіацією, був його троюрідний брат – Владислав Попов, який був найкращим штурманом Харківського авіаційного заводу.

Дивіться також Він вражав своїм талантом: американські пілоти поділилися спогадами про українського "Джуса"

"Він працював на директорському борті Ан-74, який фрахтували для транспортування в Африці. І цей борт був знищений на посадці в Чаді. Шестеро членів екіпажу загинули. Хоча різниця у віці солідна, вони з Андрієм були нерозлийвода. Те, що життя Владислава обірвалося, для дитячої душі, я думаю, була велика травма. Андрію на той час було років 13", – розповіла мама "Джуса.

За її словами, саме тоді Андрій зацікавився фотографіями, які для нього залишив Владислав. Тоді юнак знайшов так звані спотерські сайти – інтернет-ресурси, де викладають фотографії літаків – і почав ці фото викладати.

Через це його розпізнали друзі Владислава і прийняли в свою компанію. Мабуть, вони сформували це стремління більше пізнавати в авіації. І тоді Андрій почав полювати за літаками,
– пригадала Лілія Авер'янова.

Вона пригадала, що Андрій ходив під Харківський авіазавод або чергував у бур'янах біля Чугуївського аеродрому. При цьому він маскувався під траву, щоб його не помітили і фотографував, коли там щось злітало.

Андрій був затятим спотером

Пригадує, що іноді Андрій був єдиний, хто встиг спіймати той літак. Відтак, коли британське видання "AirForces Monthly" робило публікації про українську авіацію, редактори знайшли ці фотографії й почали публікувати, тому що інших фото потрібних їм літаків не існувало. За її словами, це надихало її сина.

"Він ходив у військовому камуфляжі й берцях навіть у школу – йому це дозволили. Хоча в нашій родині не було військових. Всі думали, що при технічному складі мислення Андрій буде теж якимось авіаконструктором, дизайнером. Натура в Андрія була не військова. Я йому казала, що ти зі своїм характером дуже будеш тяжко комусь підпорядковуватись", – розповіла пані Лілія.

Вона також пригадала, що у 9 класі, коли Андрій вже став затятим спотером, він потрапив на зустріч із спотерами з Великої Британії, які приїхали пофотографувати в Україні. Вони навіть не здогадувались, що спілкувалися зі школярем.

Один із них був з апарату Палати лордів британського парламенту. Для Андрія це був досвід такого шокового спілкування зі справжніми носіями англійської мови. І, зрештою, це переросло в дружбу з дорослими колегами,
– пригадала мама.

Вона наголосила, що тоді навіть не здогадувалась, що захоплення сина переросте у військову службу.

Що треба знати про пілота "Джуса"

  • Український пілот Андрій Пільщиков з позивним "Джус" загинув унаслідок авіакатастрофи на Житомирщині 25 серпня 2023 року. Тоді у небі зіткнулись два українські навчально-бойові літаки L-39.
  • Він служив льотчиком винищувача МіГ-29 у складі 40-ї бригади тактичної авіації. Із початком повномасштабного вторгнення захищав небо України. Брав участь у повітряній обороні Києва, був серед "привидів Києва".
  • Андрій Пільщиков боровся та вболівав за передачу Україні літаків F-16. Мріяв нищити росіян за його штурвалом. Командувач Повітряних сил ЗСУ пообіцяв матері "Джуса", що вона зробить коло на F-16 замість сина, коли винищувач з'явиться в Україні.