Крісло літака з мертвою жінкою пробиває дах будинку і провалюється просто на обідній стіл – це одна зі сцен вистави про збитий над Донбасом пасажирський "Боїнг", яку у Польщі поставив український режисер.
Спектакль "Масара"
Спектакль "Масара"
Робота Станіслава Мойсеєва за твором литовського драматурга Маріуса Івашкевічуса "Масара" – про прагнення супердержав абсолютно панувати над усіма, про право на безкарне вбивство, а також про те, чому в сучасному світі є місце війні.
Спектакль "Масара"
Спектакль "Масара"
"Історія починається достатньо документально, а в другому і третьому акті перетворюється в такий собі метафізичний раціональний спосіб дослідження природи зла, тоталітаризму, насильства. І от головний персонаж вистави – Масара. Саме він стає персоніфікацією усього зла. В Масарі промальовуються риси різних історичних постатей. Може не так буквально, але це відчувається. Головне, що там є безперечні зв’язки з постаттю Путіна і дій Росії на Донбасі", — розповів режисер у коментарі "Главкому".
Прем'єра відбулась 17 лютого у Старому театрі у Кракові. Це перша співпраця європейського театру такого рівня з українськими режисерами.
Хто такий Станіслав Мойсеєв? Це відомий український театральний режисер. 16 років він керував Київським академічним Молодим театром. Потім став художнім керівником Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка у Києві. Мойсеєв ставив спектаклі як в Україні, так і за кордоном. У 2014 році театральні оглядачі видання "Дзеркало тижня" віддали йому щабель у рейтингу "ТОП-10 найвпливовіших театральних режисерів".