Радниця з комунікацій Державного бюро розслідувань Тетяна Сапьян розповіла в ефірі "Свобода.Ранок", що Роман Гринкевич не міг не знати, що він перебуває у розшуку, пише 24 Канал.

Дивіться також Запахло смаженим: сестра Гринкевича порушила мовчання й заявила, що людям "замилюють очі"

Що відомо про затримання Романа Гринкевича

Тетяна Сапьян розповіла, що ситуація набула розголосу й Роман Гринкевич не міг не знати, що йому також оголосили про підозру у шахрайстві та створенні й участі в злочинній організації. Саме тому ДБР зверталось до людей з проханням повідомити про те, де він перебуває, якщо вони помітять підозрюваного.

Його вдалося знайти в Одесі, відповідно він був максимально без мобільного зв'язку, тому що шляхом мобільного зв'язку також можна зрозуміти, де саме перебуває людина,
– пояснила радниця ДБР.

За її словами, українці протягом тижня телефонували правоохоронцям, щоб передати дані про те, що бачили людину, схожу на молодшого Гринкевича. Проте Тетяна Сапьян запевнила, що знайшли його саме слідчі ДБР.

"Ми дякуємо небайдужим українцям, які телефонували чи писали в правоохоронні органи, повідомляючи, що людина, схожа на львівського бізнесмена, була помічена в тому чи іншому місці. Але, варто відзначити, що саме завдяки роботі слідчо-оперативної групи вдалося його виявити. Як це уже було зроблено – можливо, колись оперативники й слідчі розкриють ці секрети. Але у кожній професії мають бути свої таємниці", – запевнила Сапьян.

Чи є докази, що Гринкевич намагався виїхати за кордон

Радниця з комунікацій Державного бюро розслідувань заявила, що Роман Гринкевич в Одесі намагався домовитися про виїзд за кордон. За її словами, куди саме, точно невідомо.

Такою інформацією (куди саме планував виїхати Гринкевич – 24 Канал) я не володію. Але, я думаю, що з Одеського регіону є декілька варіантів, для того, щоб перетнути (кордон – 24 Канал). Наприклад, Румунія, візьмемо один із варіантів таких. Я думаю, що, аби залишити територію України, а в яку саме країну, це було вже для нього неважливо,
– запевнила Тетяна Сапьян.

Вона додала, що не має інформації про людей, які могли допомагати Роману Гринкевичу переховуватись.

Справа Гринкевичів: основне

  • Львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича затримали наприкінці грудня 2023 року на спробі дати 500 тисяч доларів хабаря одному із керівників головного слідчого управління ДБР. За це Гринкевич-старший хотів, щоб посадовець посприяв поверненню майна, яке вилучили у підконтрольних йому компаній у ході розслідування кримінального провадження.
  • Спочатку Ігорю Гринкевичу повідомили про підозру в пропозиції неправомірної вигоди службовій особі, згодом – у справі щодо закупівель одягу для ЗСУ.
  • За даними ДБР, компанії бізнесмена уклали 23 договори на постачання Міноборони одягу на понад 1,5 мільярда гривень. До того вони займались будівництвом, тож не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення та зберігання речового майна для потреб Міноборони. Тож вони постачали одяг не вчасно, деякі контракти виконали частково, деякі – не виконали зовсім. Згідно з експертизами, вони завдали державі шкоди на понад 934 мільйони гривень.
  • Згодом ДБР повідомили про підозру 5 членам злочинної організації у створенні та участі у злочинній організації та у заволодінні чужим майном шляхом зловживання довірою (шахрайство), вчиненому в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах, злочинною організацією.
  • Одним з фігурантів був син Ігоря Гринкевича – Роман. Його 18 січня оголосили у розшук. Сам Роман Гринкевич на суді сказав, що приїхав у Одесу у справах і не мав зв'язку. Тож навіть не знав, що оголошений у розшук.