Кабмін оновив законопроєкт про мобілізацію, який має розглянути Верховна Рада. У документі пропонується змінити умову для надання частини консульських послуг українським чоловікам віком 18 – 60 років, які перебувають за кордоном.

До теми Як в Україні хочуть карати ухилянтів від мобілізації: що пропонує Кабмін

За якої умови надаватимуться послуги

Проєкт закону передбачає надання українцям за кордоном консульських послуг лише за наявності військово-облікових документів. Мовиться про громадян України чоловічої статі віком 18 до 60 років, які є призовниками, військовозобов'язаними або резервистами.

Це стосується навіть оформлення паспорта громадянина України та закордонного паспорта громадянина України. Наявність військово-облікових документів та їхню дійсність має перевіряти консульський чиновник.

При цьому законопроєкт пропонує дозволити без цих документів оформлення посвідчення на повернення в Україну, нотаріального оформлення спадщини та консульські дії щодо дітей, якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства. Крім цього, згідно з законопроєктом, військово-облікові документи не будуть потрібні для надання консульських послуг тим громадянам України, які перебувають під арештом, затримані чи позбавлені волі за кордоном.

Що ще пропонує новий законопроєкт

  • Проєкт закону передбачає також зміну призовного віку, який зараз становить від 18 до 27 років. Норма пропонує зменшити граничну цифру призовного віку від 27 до 25 років.
  • Ще документ пропонує карати військовозобов'язаних за ухилення від мобілізації. Ухилянтів можуть тимчасово обмежити у правах щодо виїзду за кордон чи керування транспортом. А ще їм можуть арештувати рахунки у банках.