Найчастіше українські студенти хочуть отримати дипломи про вищу освіту у навчальних закладах Великої Британії - це понад 65% від загальної кількості охочих. Тут студентів з України найбільше цікавлять юриспруденція та ведення бізнесу.

“Є три основні причино чому українці обирають Великобританію для вивчення бізнесу. Перша - це велика якість бізнесосвіти, друге - це міжнародний інтернаціональний підхід, який забезпечує нашу систему навчання, і останнє - це високий рівень працевлаштування після закінчення наших навчальних закладів”, - зазначив Мартін Мауле (університет City (Велика Британія)).

Окрім бізнесу та права, українців цікавить, в перспективі на Євро-2012, ще й готельна галузь. Ази якісного обслуговування гостей молодь з України здобуває переважно в Швейцарії. Та є й такі спеціальності, якими українці цьогоріч зацікавились чи не вперше.

“Цього року ми вперше відправили кілька студентів на навчання за спеціальністю інжиніринг. Це взагалі був перший безпрецедентний випадок, коли студенти дійсно були готові платити за отримання спеціальності в даному напрямку”, - каже директор навчального агентства Наталія Тарченко.

Навчатися технічним наукам українці їдуть в першу чергу до Франції. Там у вищих школах, де навчання коштує від 600 євро до 20 тисяч, студенти здобувають знання за оцінкою вищі, ніж навіть університетські. Та найстараннішим високу оплату за навчання частково компенсують стипендіями. Українські студенти в цьому плані здобували визнання на рівні уряду Франції.

“Для цих стипендіальних програм студент вже не має права подавати свої документи сам, їх подає, як правило, навчальний заклад. Це все робиться централізовано. І відбір студентів, кандидатів відбувається на урядовому рівні, на рівні Міністерства освіти Франції. У минулому - 2009 навчальному році - всі 100% українських студентів, які подавалися на ці державні програми, призначені для всіх іноземних студентів, всі 100% українських студентів отримали ці стипендії”, - запевнила координатор бюро"Campus France" в Україні Ольга Дорош.

У тій же Франції, а також в Чехії українські студенти у деяких вузах можуть здобувати освіту взагалі безкоштовно. Якщо ж не пощастило з безоплатним навчанням, допомогти можуть вітчизняні благодійні фонди, правда за однієї умови - після закінчення навчання за кордоном випускник повинен попрацювати на благо України мінімум 5 років. Це, зазвичай, передбачено відповідною угодою.