Крім того в МінЖКГ зауважують - нова вартість газу для населення пов'язана з цінами імпортного енергоносія.
”Різниця між 230 і 110 - це десь 120 доларів покривалась за рахунок державного бюджету. І цей держбюджет закладав кошти і напряму їх віддавав “Нафтогазу”. І “Нафтогаз України” таким шляхом напряму розраховувався з Росією. Зараз бюджет дуже складний і не може він покривати всі ці розрахунки”, каже міністр з питань житлово-комунального господарства Юрій Хіврич.
Відповідно до розрахунків міністерства, опалення здорожчає на 73 копійки за квадратний метр, а гаряча вода - майже на 4 гривні за кубометр. Газ для побутових потреб подорожчає на 30 копійок за кубометр. Тим часом представники опозиції нагадують, що населення України споживає газ внутрішнього видобутку, що неодноразово підтверджували й можновладці. Він набагато дешевший за російський, тож підвищення ціни на енергоносій називають необґрунтованим. До того ж, схема розрахунку тарифів, на думку екс-міністра з питань житлокомунгоспу Олексія Кучеренка, суперечить ринковій логіці.
”Ціна для того, хто мало споживає стає 725, а була 483 гривні, але для того, хто багато споживає вона стає, ну зашкалює, якщо 12 тисяч кубів газу, це майже 3 тисячі гривень. Будь-яка ринкова ідеологія має на увазі абсолютно інший принцип. Чим більше ти береш, тим дешевше, ну, в тебе йде дисконт”, каже екс-міністр з питань ЖКГ Олексій Кучеренко.
Такий розрахунок є спробою підтримати малозабезпечених осіб за рахунок так званих заможних, але цей принцип не може лежати в основі формування тарифів, - стверджують експерти. Адже тариф - економічна категорія і вартість газу, що йде по трубі в кількості тисяча кубів не дорожче вартості газу в десять тисяч кубометрів, навпаки, 10 тисяч транспортувати вигідніше, зауважують вони.
2 хв
Українці платитимуть більше за газ та гарячу воду на 25%
Подорожчання енергоносія на половину, потягне за собою зростання тарифів на опалення та гарячу воду на чверть.