Окрім того, в агентстві розглядають можливості дослідження супутниками чорних дір.
“Головне, що ми довели, що ми зберегли свою галузь, свій напрямок і що є в нас інженери, які можуть створювати та будувати ракети та супутники. Україна – єдина країна з СНД, яка має супутник дистанційного зондування Землі такого класу та такої якості”, - каже голова Державного космічного агентства України Юрій Алексєєв.
Більшість замовлень вітчизняне космічне агентство отримує з-за кордону. А от належної підтримки від держави немає. З 2000-го року вітчизняна космічна галузь заробила для України понад 4 мільярди доларів, а бюджетних коштів отримує в десятки разів менше.
“В 2012-му році ми завершуємо четверту космічну програму України і нам записали 110 млн гривень. Якщо б держава більше вкладала в космічну програму, ми би могли би швидше оновлювати виробництво, ми би змогли би оновлювати нові технології швидше, ніж це ми зараз робимо і були би ще більш конкурентоспроможними в світі”, - каже радник голови Державного космічного агентства України Едуард Кузнєцов.
Фінансування недостатньо і для гідної зарплати працівникам галузі. Як наслідок, професія не популярна серед молодого покоління. Середній вік працівника космічної галузі України - 55 років. У держагенстві кажуть, - це загрожує втратою конкурентоспроможності космічної галузі.