"Вам доведеться відмовитися від них", — сказав керівник підрозділу Генерального департаменту з питань торгівлі Європейської комісії, керівник переговорної групи від Європейської комісії щодо створення зони вільної торгівлі Пилип Куїссон.

Всього існує близько 3000 таких захищених географічних назв, з яких українськими компаніями використовується півтора десятка. В основному вони поширені в харчопромі — шампанське, токай херес, коньяк, назви сирів фета, рокфор. Це питання стало одним з найскладніших на переговорах щодо створення зони вільної торгівлі.

Філіп Куїссон зазначив, що проблема з назвами виникала і у інших країн і всі вони благополучно вирішували. При цьому вони навів приклад Іспанії, яка також активно експлуатувала слово "шампанське", і була змушена відмовитися від нього.

"Але вони адаптувалися і стали називати таке вино CAVA. І цей продукт став більш успішним та відомим ніж той, який раніше вони називали "шампанське". Для України теж є широкі можливості по розвитку", — сказав він.

Заступник міністра економіки Валерій П’ятницький підкреслив, що підписання договору не означає, що той чи інший продукт буде заборонено виробляти в Україні. Просто виробникам доведеться попрацювати з позиціонуванням свого продукту на ринку, на якому вже звикли до того чи іншого найменування.