“Це більш модернізований фольклор, з таким сучасним нахилом. Вже третє покоління родини Сухішвілі їх ставить, і одягає костюми, це нова кров в хореографію, в грузинську народну хореографію, в танець”, - каже керівник трупи Ніно Сухішвілі.
На сцені - генеральна репетиція. Сьогодні артистів більше, ніж завжди - близько сотні. Вони без сторонньої допомоги одягаються, наносять макіяж, роблять зачіски. Самі ж зізнаються - вони не танцюють, а працюють.
“Ми живемо як солдати, режим у нас дуже важкий. Але не тільки ми, всі люди мистецтва живуть за таким режимом, я так думаю, але у нас такий фізично важкий режим. У нас часто бувають гастролі, часто ми не перебуваємо вдома - за кордоном”, - каже артистка балету Тата Гомерлаурі.
Засновники балету “Сухішвілі” мріють відкрити школу в Україні. Однак, зауважують, що в колектив запрошують лише грузинів. Кажуть, у них кров гаряча і темперамент бурхливий. Робота для таких передусім.
“Травм дуже багато, дуже багато особливо в хлопчиків, вони ж на колінах, то у них вода в колінах. Це важка праця, але Ви знаєте, що вони так заражені цим вірусом - з великим задоволенням працюємо, з великим задоволенням, щоби щось нове придумувати”, - сказала балетмейстер Інга Тевзадзе.
За майже 70-річну історію існування колектив "Сухішвілі" побував у 88 країнах світу, 9 разів об’їздив 5 континентів і провів близько 10 тисяч концертів. Їх називають “восьмим чудом світу” та “ураганом на сцені”. Після Києва “Сухішвілі” продовжить гастролі Україною. В столицю заїдуть ще один раз - 8 березня.