Ймовірна причина зниження – відновлення поставок газу з Лівії до Італії (у березні минулого року вони не здійснювалися). Але очевидно, що причина не тільки в італійському ринку, а й в падінні попиту по всьому південному напрямку.
Таке скорочення супроводжується перенесенням транзиту з України на північний коридор — газопровід "Ямал-Європа", що проходить через Білорусь, і морський газопровід "Північний потік".
Ситуація з використанням української транзитної системи значно змінилася: транзит до країн західної та центральної Європи ужгородським коридором знизився майже вдвічі (на 47%) - до 3,6 мільярдів кубометрів.
Наприклад, якщо у березні 2011 року середньодобовий транзит газу по "Ямал-Європі" (75 мільйонів кубометрів) був у три рази меншим, ніж ужгородські постачання, то в березні цього року постачання північним коридором (94 мільйони кубометрів) лише на 24 % нижче, ніж український транзит.
А от транзит "Газпрому" по "Північному потоку" як і раніше – близько 27 мільйонів кубометрів на добу, тобто третина від потужності першої нитки. До кінця березня 2012 по ньому з моменту запуску у листопаді минулого року буде транспортовано сумарно 3 мільярда кубометрів палива.
Нагадаємо, НАК "Нафтогаз України" вирішила залучити в "Газпромбанку" (Росія) кредитну лінію в обсязі двох мільярдів доларів для розрахунків за імпортний газ.
Раніше повідомлялося, що у разі припинення транзиту російського газу Україна може перевести газотранспортну систему в реверсний режим і включити її до загальної газотранспортної системи Європи.