До скасування віз з Євросоюзом Україна йшла шість років. Нині цей процес – на фінішній прямій. Європарламент має проголосувати за механізм призупинення безвізу та визначити умови, за яких у потенційних учасників безвізового режиму – України та Грузії – будуть забирати привілей легко перетинати кордон.
Якщо з третіх країн збільшиться кількість людей, яким забороняють в'їзд, або будуть докази, що люди залишаються у країнах Євросоюзу довше, ніж дозволяє закон. Якщо різко збільшиться кількість запитів про притулок, виявлять загрозу для безпеки у країнах-членах ЄС або ж буде відмова у співпраці,
– пояснила умови євродепутатка Агустін Діаз де Мера.
Щодо України, то особливо пильно будуть стежити, як Київ бореться з корупцією. Щойно виникне загроза, наприклад, електронному декларуванню – про безвіз доведеться забути на 9 місяців. Такий термін на вирішення проблеми дає механізм призупинення дії безвізового режиму.
За дотриманням правил стежитиме Єврокомісія. Щонайменше раз на рік вона звітуватиме перед Європарламентом та Радою ЄС.
Варто зазначити, застосування механізму призупинення необов'язково вдарить по всіх громадянах України. У випадку порушень можуть покарати окрему категорію. Наприклад, людей конкретного віку, які нелегально працювали у ЄС.
Якщо безвізовий режим таки нададуть, сотні тисяч, а може й мільйони людей приїдуть до Європи. І дуже багато з них, з візою чи без, не поїдуть назад,
– впевнений євродепутат Джерард Беттен.
Ратифікація механізму призупинення безвізу Європарламентом – вагомий, але не останній крок на шляху українського безвізу. Безпосередньо за нього євродепутати, за попереднім планом, будуть голосувати 1 лютого.
Читайте також: Естонія боїться, що безвіз з Україною русифікує державу