Про це пише видання DT.UA.

Є навіть невеликий страховий запас на випадок повного припинення поставок із РФ. На складах АЕС є шість резервних завантажень (у тому числі одне шведське) свіжого палива для реакторів ВВЕР-1000 та одна для ВВЕР-440 на Рівненській АЕС. За розрахунками фахівців, цього вистачить для забезпечення станцій ядерним паливом до червня 2016-го.

Як зазначає автор статті, саме наявність запасів палива стримує російську сторону від тиску на "Енергоатом", як це відбувається в газовій сфері.

Крім того, впродовж наступних років Україна розпочинає процес диверсифікації постачань палива для АЕС — шведський завод Westinghouse наразі забезпечує лише один блок Південно-Української АЕС, але вже з наступного року західне паливо використовуватимуть на другому блоці цієї станції, а також на одному із блоків у Запоріжжі.

У випадку успішного переходу до кінця 2020 року "Енергоатому" вдасться скоротити кількість російського палива на українських станціях з 92 до 54%.

Сподіваємося, що до сценарію "повна переорієнтація" все-таки не дійде. Але готуватися до нього (маючи таких "чудових" у всіх сенсах сусідів) варто. Зайвим не буде,
— наголосив автор.

До слова, у липні Кабмін закликав Верховну Раду денонсувати угоду з Росією про добудову 3-го та 4-го блоків Хмельницької АЕС.