"Для кухні теж є гарні, але мені більш бойове подобається. Я не колекціоную, але люблю на таке подивитись", - каже поціновувачка ножів Галина.
Можна натрапити навіть на ритуальні ножі. "Кукрі" - ніж з Непалу, сповнений особливими символами.
"На обуху обов'язково йде "око Шиви". Тут смуги, які на рукоятці, - вони означають минуле, теперішнє і будуще. Кожен ніж, сповнений символізму і дуже багатьох речей божественних, ритуальних", - каже експерт Гліб Ковалів.
На цьогорічне шоу завітали близько сотні представників різних організацій та майстрів ножової справи.
"Нарешті ми найшли тих майстрів, котрі живуть в Україні, вже їх знають в усьому світі, а в нас ні. Сьогодні і завтра ми будемо робити український ніж. Зранку вже почалася робота. Такого теж важко знайти, саме етнічний український ніж. Зараз приїхали до нас з Ізраїлю, з Польщі, з різних країн приїхали подивитися, що в Україні робиться", - каже організатор шоу Наталя Гребенщикова.
Вадим Коломієць конструює ножі вже 5 років. За цей час встиг не тільки майстром стати, а й нагороду за свої витвори отримати.
"Все відштовхується від дизайну. Я розробляю сам свої дизайни і роблю з нуля і клинки, і рукояті, тому у мене є можливість бути ширше в задумках", - каже майстер Вадим Коломієць.
Шоу ножів в Україні проводять вже вшосте. Цьогоріч у ньому взяли участь представники шести країн: України, Ізраїлю, Італії, Польщі, Сполучених Штатів та Росії.