Нагадаємо, за даними столичних екологів, протягом останніх 4-х місяців у звіринці померло більше півтисячі мешканців. Причина - жорстоке поводження з тваринами і звичайна недбалість.

“Зникло або загинуло 611 тварин. Від ссавців - до комах, павуків. Та серед них - десь близько 200 лабораторних і домашніх тварин. Наприклад, зникло 3 домашніх індика”, - каже директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.

В зоопарку подібні заяви називають наклепом і погрожують пану Борейку судом. За словами директора підприємства Олексія Толстоухова, за час його керівництва дійсно помирали тварини. Але не півтисячі, а півсотні. Та й ті - від старості. Серед них 5 ссавці - це гуанако, левиця, фретка, шиншила та в’єтнамська свиня, 15 птахів і 30 риб, рептилій та безхребетних. А той перелік, що озвучує Володимир Борейко, просто нісенітниця, запевняють в зоопарку.

“У цьому переліку, який озвучив Володимир Борейко, є 112 кроликів, 200 мишей і 50 пацюків. Це все кормові тварини. Вони навіть не враховують в поголів'я загальної колекції. Вони вирощуються спеціально для того, щоб тварини отримували живий корм”, - сказав директор Київського зоопарку Олексій Толстоухов

Керівник скаржиться, що останні 5 років колекція звіринцю майже не оновлювалась, тож більше половини його мешканців постаріли. А якщо врахувати, що чимало представників фауни живуть в природі лише по кілька років, місяців чи навіть тижнів, то їхня періодична загибель - природна.

Цього року в зоопарку обіцяють потроху оновлювати колекцію, втім перед тим, як прийняти нових мешканців хочуть відремонтувати частину інфраструктури.

“Надалі планується закінчити цю експозиційну частину, звідки зможуть відвідувачі зоопарку спостерігати за експозицією слона, також планується відремонтувати внутрішнє приміщення для утримання цих тварин. Також будуть відремонтовані приміщення перегонки”, - поділився планами працівник юридичного відділу Київського зоопарку Микола Марчук.

Плани будують наполеонівські. Зокрема, на нових слонів. Сподіваються на щедрий жест від колег зі Шрі-Ланки, в іншому випадку тварин доведеться придбати в Нідерландах. При чому, вже є меценати, готові допомогти столичному звіринцю.

“По опитуванню, особисто мною народних депутатів, маємо намір і ціль проплатити в межах 1 мільйона 200 тис. грн. за слона елітного. Думаю, що це буде азіатський слон”, - сказав народний депутат Олександр Омельченко.

Незабаром у зоопарку можуть також з’явитися жовті мангусти, їх готові продати у Пітерському звіринці. Крім того, керівництво звіринцю сподівається, що спонсори допоможуть придбати кілька видів африканських тварин, зокрема фламінго і гепардів.