Очолив ходу Національний президентський оркестр України, завершували колону музики Чорноморського флоту Росії. Але справжнім шоу стала хода турецьких військових музикантів, які кожні три кроки зупинялися та оберталися навколо, таким чином вітаючи глядачів.

Учасники турецького колективу стверджують, їхня музика настільки унікальна та автентична, що свого часу надихала великих митців Моцарта та Бетховена, які черпали мелодії оркестру для своїх творів. В Севастополі музиканти зіграють історичні марші та пісні військ Османської імперії. Адже оркестр найстаріший військовий оркестр світу. Згадки про нього зустрічаються ще з 1453 року.

Мехтер Мустафа Ургут Актен (начальник турецького оркестру): "Ця традиція йде з давніх часів коли використовували оркестр для зустрічі міжнародних послів і гостей в палаці. За часів Османської імперії в палаці було 120 чоловік в оркестрі і він використовувався в офіційних церемоніях."

Україна представлена на фестивалі одразу кількома колективами: окрім Президентського оркестру, гратимуть ще оркестри Центру військово-музикального мистецтва та академії Військово-морських сил, а також ансамбль пісні та танцю Збройних Сил України. Останній існує вже понад 70 років. Під час Другої Світової війни музиканти дали більш як 3 тисячі концертів, зігравши на 7 фронтах.

Дмитро Антонюк (художній керівник ансамблю): "Для старшого покоління, для ветеранів, для молоді буде естрадний блок, це буде і український народний блок, з хореографічними композиціями. Людям сподобається, це буде пам'ять і радість, а від нас це подарунок Севастополю."

Формат фестивалю передбачає щоденні вечірні виступи колективів в наймальовничих місцях Севастополя. Плануються концерти навіть в штольнях. Саме місто було обране для фестивалю не випадково, адже Севастополь та військова музика - це споріднені речі, які мають вікову історію, кажуть організатори.

Роман Мархолія (художній курівник фестивалю): "Окрім військової історії є ще й майбутнє Севастополя. І ось в яку сторону розвиватиметься, залежить теж від того діалогу, який ми побудуємо. Ось ці посланці культури - це перші ластівки, нам цікавий діалог, в усякому разі з військовими музикантами він продуктивний вже."

Фінальна частина фестивалю пройде в форматі спільного концерту. Для цього музиканти спеціально вивчили дві композиції - гімн міста "Легендарний Севастополь" та відома увертюра 1812 року, написана Петром Чайковським.