Про це йдеться у повідомленні УВКБ ООН.
Лише за останні сім днів більше 6200 осіб були змушені залишити свої оселі.
Кількість осіб, переміщених з Луганської та Донецької областей, різко зросла з початку червня – з 2,6 тис. осіб до 102 тисяч на початок серпня.
Люди зі східної України складають 85% від загального числа переміщених в Україні, в той час, як кількість переселенців із Криму складає 15 200 осіб.
Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) спостерігає змішану картину переміщення: значна кількість людей покидають зони конфлікту навколо Горлівки, Донецька та Луганська, в той самий час, коли багато людей повертаються до міст, де українська влада відновила свій контроль.
За даними місцевої влади, більше 4 тисяч осіб виїхали із Харківської області до Слов’янська та Краматорська за останні сім днів.
Як повідомляється, більше 20 тисяч осіб повернулися до Слов’янську з 5 липня.
За даними російської влади, за період з 1 січня до 1 серпня, 168 677 осіб звернулися до Федеральної міграційної служби. Ця кількість включає 6 347 осіб, які звернулися за статусом біженця; 48 914 осіб, які звернулися з проханням про тимчасовий притулок; 59 858 осіб, які подали клопотання про тимчасову реєстрацію; 19 943 осіб, що звернулися про дозвіл на постійне проживання, та ще 5 481 осіб, які хотіли б скористатися програмою переселення співвітчизників.
З початку року близько 2,7 тис громадян України звернулися за міжнародним захистом в країнах Європейського Союзу станом на кінець червня.
Нагадаємо, з Луганська через зелений коридор вже виїхало більше півтори тисячі мирних громадян. Шлях евакуації веде в Металіст, і далі в Щастя.