“У нас, на жаль, величезна кількість дерев, про них ніхто не знає. Тому ми вирішили видати таку гарну книжку з фотографіями, щоб люди знали, вони захопилися і здивувалися, яка у нас краса в нашій країні”, - каже директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.
370 стародавніх дерев ростуть на столичній території. За них, зізнаються екологи, ведеться постійна боротьба. Найстаріший дуб - у Конча-Заспі, дуб Грюневальда, свідок часів Київської Русі - ледь залишився живим.
“Свідок - дуже давніх часів, десь за Київської Русі, йому, по наших розрахунках, приблизно 900 років. Його знайшли, вилікували. До цього часу дерево неодноразово горіло, використовувалося як “сміттєзбірник”, зараз є підставка, є ознака того, що дерево ще буде жити довго”, - сказав співробітник Київського еколого-культурного центру Сергій Шнайдер.
Неподалік ще один старожил - дуб на Синій воді. Популярне місце для відпочивальників, де залишаються сліди пікніків - теж врятували вчасно.
“Цьому дереву приблизно 600 років, і його теж взяли під охорону. В ньому майже немає дупел і більш, ніж від віку, це дерево страждає від людей - тому що, як Ви бачите, в нього стріляли, і сміття навкруги”, - каже Шнайдер.
Загалом, в Україні 400-річних дерев налічується кілька сотень, 600-річних - понад 20, а тих, що живуть майже тисячу років - лише близько 10-ти.