Вже невдовзі прикордонники і міграційна служба відкриють бази даних одне для одного. За потреби встановити особу іноземця зможуть і просто на вулиці – за допомогою спеціального мобільного пристрою. Це передбачає фінансований ЄС проект.
Відповідні служби знатимуть статус усіх іноземців – чи особа легально в Україні, чи розшукується поліцією в Україні чи у світі - буде доступ до бази даних Інтерполу та інших. І це те, що дуже сильно підсилює безпеку українців,
– зазначає представник Європейської комісії Франк Пол.
Одна зі статей витрат бюджету у 27 мільйонів євро – нове комп'ютерне обладнання та сервери для прикордонників. Воно з'явиться у двохстах пунктах пропуску по всій Україні. В першу чергу – на кордонах із ЄС. Це, зокрема, зменшить час перевірки документів і час простою на кордоні. Хоч прикордонники визнають – одна лиш комп'ютеризація ситуацію із чергами не вирішить.
Читайте також: Аваков хоче відновити повний контроль над держкордоном у 2017 році
Проект ще не стартував – а проблеми вже з'явилися. Українська влада проігнорувала результати попереднього проекту - розробку національної міграційної стратегії. На це теж були витрачені кошти з ЄС.
Цю стратегію презентували у травні 2015-го. Більш ніж півтора роки тому. І на жаль ця стратегія досі не прийнята українською владою. Це викликає занепокоєння. Ми не розуміємо, чому рішення заблоковане. І очевидно, що без цієї стратегії нам буде важко реалізувати проект, який ми запускаємо сьогодні,
– розповів голова представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі.
Представники української сторони обіцяють розібратися чому так сталося.
На те щоб підігнати стандарти української міграційної політики під європейські планують витратити 3 роки.
Читайте також: Скільки українців вже скористалися "Інтерсіті" до Перемишля: цікава статистика