Ймовірно черговий транш прийде навесні 2018 року.

Читайте також: В МВФ назвали причину візиту місії фонду в Київ

У третьому транші відмовив Європейський Союз в рамках програми макрофінансової допомоги. Тут Україні дали майже 2 мільярди євро з трьох.

Не отримав кредитні гроші від Державного банку розвитку Китаю й "Нафтогаз". Програму провалили через невчасну підготовку погоджень в профільних міністерствах. Окрім траншів, у 2017 році Україна отримала майже мільярд доларів міжнародної допомоги. Загалом кредитний борг України складає 73% ВВП.

"Усі проблеми, які зараз є, вони виникають не від того, що дизайн програми був неправильний. Це через те, що український політичний клас не намагався виконувати ті зобов'язання, які брав на себе коли відкривав ці програми. Мова йде про два таких головних зобов'язання, які треба виконати. Перше – це створення Антикорупційного суду, і друге – це проведення широкомасштабної приватизації", – зазначив директор Міжнародного Фонду Блейзера Олег Устенко.

До слова, МВФ назвав свої умови для відновлення співпраці з Україною. І продовжувати цю співпрацю, звісно, важливо. На нас чекають великі виплати. Цього та наступного року вони не критичні.

Що таке МВФ (Міжнародний валютний фонд)? Це спеціальне агентство ООН, яке регулює валютно-кредитні відносини країн-членів і надає їм допомогу при дефіциті платіжного балансу шляхом надання коротко- і середньострокових кредитів в іноземній валюті.

Що таке транш МВФ? Це частина розширених кредитів, які зазвичай надаються на три роки. Кредитування економіки України МВФ схвалено 2015 році. Україна вже отримала 8,7 мільярди доларів з запланованих 17,5. Наступні два транші наша країна планує отримати у 2018-му, проте для цього потрібно дотримуватися вимог МВФ.