В Міносвіти навіть відкрили гарячу лінію, аби можна було поскаржитися на перебіг вступної кампанії. Втім, здебільшого, скарги вступників стосуються великих черг біля вишів.

”Дуже довго. Дуже все неорганізовано, жах, черги довгі, всі один одного б’ють, матюкаються і тому подібне. В Наргоспі страшно, з 3 години ночі сьогодні було вже близько 200 людей”, каже абітурієнт Андрій.

До 15-тої години один лише Київський національний університет імені Шевченка встиг прийняти 5,5 тисяч заяв на вступ. Ректор КНУ Леонід Губерський зауважує - більшість вступників з регіонів.

”Він приїхав сьогодні - на вечір у нього білети. Давайте робочу конкрутену таку ситуацію візьмем. І я сьогодні збирав людей причетних до цього,кажу, привертайте увагу : стоїть десь у коридорі чекають 100 чоловік , 19 година на годиннику, вже треба закінчувати сьогоднішній робочий день. Хто ці 100 чоловік: Значить, 40 чоловік може стояти із Івано-франківської області , в яких квиток на поїзд, а тут стоять кияни. Можна ж звернуться до людей: "Ви ж,кияни,можете завтра підійти,так же? Давайте цих людей відпустимо - хай вони їдуть додому", каже президент Спілки ректорів вищих навчальних закладів України Леонід Губернський.

Традиційно пільги матимуть переможці різнопрофільних Олімпіад та члени Малої академії наук - представників цих категорій понад сім сотень. За словами міністра освіти Дмитра Табачника, решту пільговиків визначають інші відомства. Втім, тих, хто намагатиметься без підстав видати себе за пільговика, жорстоко каратимуть.

”Всіх,кого впіймають - виженуть і будемо друкувати списки підробників документів і передавати відповідно підробників, як шахрайство до правоохоронних органів з проханням реагувати”, каже Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник.

Серед цьогорічних новинок - врахування середнього балу атестата, обмеження кількості вишів, куди можна подавати документи, до 5, та 140 обов’язкових балів для профільних предметів. Стати студентами цього року планує близько півмільйона українців.