Близько п’яти десятків видавництв представили тут свою найкращу продукцію - книги, які підійдуть найвибагливішим читачам - як кажуть видавці - дітям від 2 до 102 років.
Марія Осипчук (видавництво "А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га"): “Вони мають онуків, вони хочуть з ними спілкуватися і вони теж цікавляться - 102-річні люди. О, казочка, яку вони забули, вони її згадали - і розказали онукам. Їм є вже про що спілкуватися з онуками”.
Щороку видавництва намагаються вразити читачів як оформленням, так і креативним підходом - деякі книжки, до прикладу, можна прати чи навіть гризти. Втім, бідкаються, найбільша проблема українського читання - навіть не у фінансових, економічних чи політичних кризах. Частина дітей, кажуть вони, просто забула - що означає читати. На щастя - такі не усі.
Валентина і Саша (відвідувачі виставки): “Ми любимо, ми читаємо перед сном кожен вечір. І взагалі, книжка - вона розвиває мозок, дитина починає мислити, телевізор цього ніколи не дає”.
Валентина Муратова (видавництво "Розумна дитина"): “Я бачу по дітках. От підходить - 10-12 років, то вона спочатку звертає увагу на якісь аплікації. До книжок вони вже ніякого відношення не мають. Вони не хочуть. А є такі діточки, що воно тільки підійшло, взяло книжечку і все. Воно її прижало і одразу видно, що мама приділяє багато уваги дитині”.
За час проведення подібних благодійних акцій їх бібліотеки по всій Україні поповнилися понад 20 тисячами книжок. Цьогоріч тут також зберуть видання для вихованців дитячих будинків. Для відвідувачів книжковий ярмарок відкритий до 1 червня.
2 хв
В Українському домі розпочався традиційний книжковий ярмарок
Книга - найкращий подарунок. Традиційно до Міжнародного дня захисту дітей у столичному Українському домі - свято читання - Благодійний книжковий ярмарок.