У київському офісі МВФ повідомили, що представники місії вже прибули.

В кінці липня 2010 року МВФ вирішив відновити співпрацю з Україною за новою програмою stand by на SDR10 млрд (близько 15,6 мільярда доларів). Тоді ж Київ отримав перший транш у розмірі SDR1, 25 мільярдів. У грудні 2010 року МВФ вирішив виділити Україні другий транш кредиту stand by у розмірі SDR1 мільярд (близько 1,5 мільярда доларів).

Програма stand by передбачала виділення Україні щокварталу ще восьми траншів, починаючи з середини березня 2011 року, у разі успішного продовження співпраці. Їх обсяг складає по SDR1 млрд кожен, за винятком останнього в розмірі SDR0, 75 мільярдів.

Однак місія Фонду, що працювала в березні в Києві, не змогла рекомендувати раді директорів позитивне рішення щодо чергового траншу для країни. МВФ очікує від України затвердження пенсійної реформи та розв'язання проблеми занижених тарифів на газ для населення, щоб прийняти рішення про виділення чергового траншу за програмою stand by.

У січні-вересні Київ втратив можливість отримати від МВФ три квартальні кредити в розмірі приблизно 1,5 мільярда доларів кожен в рамках програми stand by загальним обсягом 15,5 мільярдів доларів через порушення погоджених з фондом термінів проведення пенсійної реформи і підвищення тарифів на газ.