Перебіг розслідувань

Ситуацію навколо цих резонансних злочинів уже почали використовувати. Дехто з одіозних політиків заявляє про погрози на свою адресу, а дехто у соцмережах бере відповідальність за вбивства на себе.

Резонансні вбивства журналіста Олеся Бузини та екс-регіонала Олега Калашнікова другий день не сходять з топ-новин. І "обростають" новими версіями. Та всі сходяться на одному: знайти вбивць — справа честі для української влади.

Потрібно невідкладно розслідувати вбивства,
— наголосив Арсеній Яценюк.

Зухвалі вбивства розслідують з усією ретельністю. Відповідає на це уже звично у Facebook головний міліціонер Арсен Аваков. Але деталей не розкриває.

Читайте також: У Калашникова стріляли із двох різних типів вогнепальної зброї, — Геращенко

"Вбивство Олеся Бузини розслідується компетентно із залученням усього можливого потенціалу, який є у міліції та інших силових структурах. МВС обов'язково представить результати розслідування. Ми розраховуємо, що розслідування буде ефективним. Те ж стосується і розслідування справи вбивства Олега Калашникова", — зазначив Аваков.

Провокації на вбивствах

Водночас вже почалися провокації на цій темі. Політологу Володимиру Фесенку надіслали електронного листа. Відправники представилися "Українською повстанською армією". Вони запевнили, що це вони вбили Олеся Бузину та Олега Калашникова. А ще — Михайла Чечетова, Олександра Пеклушенка та Станіслава Мельника.

Читайте також: Луценко назвав вбивства Бузини і Калашникова "сакральними жертвами Кремля"

Сам Фесенко переконаний, що цей лист — справа рук російських спецслужб. Та й в СБУ вперше чують про таку організацію, як "Українська повстанська армія". Кібернетики вже з'ясовують походження листів. А дані лінгвістичної експертизи свідчать — його писали не носії української мови. У ньому забагато русизмів.

Такої організації, за нашими даними, не існує. Принаймні не існувало до моменту появи інформації в пресі про це,
— зазначив радник голови СБУ Маркіян Лубківський.

Написати такого листа може бути будь-хто з гарною фантазією — й українофоб, і душевно хворий, вважає радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко. Хоча сам вбачає кремлівський слід.

Хто може стати наступним

Водночас дехто з екс-регіоналів вже бояться стати наступними. Так, Олена Бондаренко у Facebook звернулася до Арсена Авакова, начебто і вона отримала погрози.

Як відомо, Олеся Бузину застрелили 16 квітня. Вбивство відбулося просто у подвір’ї біля будинку.

Увечері 15 квітня у Києві був убитий депутат п'ятого скликання Верховної Ради від Партії регіонів Олег Калашников.