Медик народився в Білорусі, тривалий час жив в Естонії, де отримав громадянство, а під час війни приїхав в Україну. Естонське громадянство Миколи Іліна підтвердив міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу, пише видання ERR.

До слова У нього була особлива любов до України, – друг загиблого на Донбасі медика Іліна

Міністр розповів, що Микола Ілін мав білоруське громадянство. У 2006 році він приїхав в Естонію в якості стипендіата й отримав статус політичного біженця.

У 2016 він отримав громадянство Естонії за правом натуралізації. Для цього, за естонським законодавством, потрібно 8 років проживати на території держави.

В Естонії діє принцип, що громадяни держави можуть діяти у військових частинах інших країн з дозволу уряду,
– зауважив Урмас Рейнсалу.

Втім він зауважив, що за його інформацією, уряд Естонії поки не видав жодного такого дозволу. До слова, в Україні Ілін навіть мав позивний "Естонець".

Чому вбивство Миколи Іліна обговорюють в усьому світі

  • Причина передовсім у його жорстокості. Російські найманці свідомо вбили військового медика під час евакуації тіла загиблого розвідника.
  • Україна погодила з бойовиками тимчасове припинення вогню, щоб евакуювати тіло. Втім російські найманці натомість влаштували потрійну засідку.
  • Такі погодження є не новиною і за 6 років це часто робили як українські військові, так і бойовики. Однак цього разу російські найманці обстріляли українську групу, внаслідок чого й загинув Микола Ілін.