Наразі відомо, що в Косово перебувають близько 30 озброєних осіб. Ще один косівський поліцейський отримав поранення.

До теми Афінська декларація та ніж у спину від Сербії: як Україна відвойовує в Росії вплив на Балканах

У Косово оголосили про проведення силової операції

На пресконференції після засідання Ради безпеки Курті оприлюднив переконливі докази у вигляді фотографій щодо вбивства поліцейського країни. Він підкреслив присутність озброєних осіб у масках і військовому спорядженні біля монастиря Банско.

За словами Курті, ці озброєні до зубів особи вважаються відповідальними за напад на косовську поліцію.

Є щонайменше 30 озброєних до зубів людей, професіоналів, військових або поліцейських, які перебувають в оточенні наших сил поліції, і яких я закликаю здатися нашим органам безпеки,
– сказав він.

У своїй заяві прем'єр-міністр також зауважив, що Косово є мішенню організованих злочинних угруповань за підтримки політичної, фінансової та матеріально-технічної допомоги Сербії. Він підкреслив, що злочинці-виконавці та їхні замовники будуть спіймані, засуджені та покарані.

Наостанок Курті наголосив на непохитній прихильності уряду Косова та державних інституцій ефективній боротьбі зі злочинами та терористичними актами. Він наголосив на готовності реагувати синхронно, з твердою рішучістю перехоплювати та стримувати злочинців, відповідальних за такі жахливі дії.

Вбивство поліцейського у Косово: що відомо

  • На півночі Косово у селі Банське невідомі озброєні люди вбили поліцейського з вогнепальної зброї. Інший працівник поліції отримав після інциденту поранення.
  • Згодом високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель засудив напад на косівського поліцейського. Дипломат закликав встановити всі факти цієї події та притягнути злочинців до відповідальності.
  • Варто зазначити, що на півночі Косова живуть в основному етнічні серби. Тому там постійно трапляються загострення між косівськими та сербськими громадянами, які нерідко закінчуються жертвами.