Ідея створення робота-ноги, який міг би замінити людині власні кінцівки і був би набагато зручнішим за візок, прийшла керівнику центру Такаюкі Фурута в 14 років, коли він через серйозне захворювання спинного мозку змушений був довгий час пересуватися в інвалідному візку.
"Тоді я подумав, як було б зручно пересуватися не в колясці, а на ногах, хай і механічних. Людство рухається у напрямку створення суспільства без бар’єрів. На колесах або на візку неможливо піднятися в гори або прогулятися по полю. Я хочу створити такий засіб пересування, який міг би, реагуючи на людські голоси, самостійно обходити перехожих і вільно пересуватися в натовпі, ні з ким не стикаючись. Цей робот — це те, чого я досяг за 30 років життя, переслідуючи цю мету з 14 років", — розповів Фурута.
Робот під назвою core, який має форму сильно збільшених ніг, здатний піднімати вагу до 100 кілограмів. Це він з успіхом продемонстрував, пройшовшись з 100-кілограмовою штангою. Власна вага пристрою — 230 кілограмів, висота — 190 сантиметрів.
На думку вчених, робот core — чемпіон з підіймання ваги серед "крокуючих" роботів, так що він зможе без проблем утримати людину, яка керуватиме механічними ногами, подаючи голосові команди. Робот-нога має 12 суглобів, завдяки чому він рухається плавно і стійко.
"Чим більше буде старіти суспільство, тим більше буде рости необхідність у роботах-доглядальницях або помічниках у системі соціального забезпечення. Я і далі маю намір займатися розробкою нових засобів пересування та апаратів для людей похилого віку і людей з обмеженими можливостями пересування", — заявив Фурута.