Як пише журнал Nature Photonics, вчені використовували звичайні канали оптоволоконного зв’язку, передає Громадське.
Фізики заявили, що їм вдалося зробити телепортацію не в лабораторії, а використовуючи звичайний оптоволоконний кабель, за допомогою незвичайної методики.
У класичній процедурі квантової телепортації беруть участь дві сторони, відправник — "Аліса" і отримувач — "Боб". Якщо "Аліса" хоче телепортувати якусь іншу частку "Бобу", то вона одночасно заміряє стан, в якому перебували обидві її частки. А пізніше передає результати виміру по звичайній лінії зв'язку "Бобу".
Читайте також: Вчені з’ясували, що робить з людьми келих пива
Вчені з Китаю та Канади додали в цю схему ще проміжну ланку "Чарлі". Це дозволило перенести всі найскладніші та дорогі компоненти всередину цього посередника. Що, в свою чергу, спростило роботу всього "телепортатора".
В такий спосіб Китайські вчені телепортували кубіти, а їх канадські колеги — заплутані пари фотонів.
Читайте також: Вчені заявили, що навчились створювати чоловічу сперму
Обидві технології поки не придатні для практичного використання. "Телепортатор" китайських вчених передає не більше двох кубітів в годину, а розробка їх колег з Канади передає близько 17 пов'язаних фотонів в хвилину, але при цьому має сильні обмеження для використання на практиці.
Фізики сподіваються, що в найближчі роки ситуація покращиться завдяки створенню більш чистих і надійних однофотонних випромінювачів і приймачів фотонів. Вони дозволять обмінюватися частинками на більш прийнятних швидкостях. Коли ці проблеми будуть вирішені, на Землі може з'явитися перший квантовий інтернет.