Сіммонс підтримала концепцію створення Кримської платформи. Про це повідомила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова у твіттері.

Важливо До вступу в НАТО Україна має розв'язати питання з Кримом: заява глави МЗС Литви

За словами пані посла, Британія залишається відданою захисту суверенітету і територіальної цілісності України. Сторони також обговорили важливість уваги міжнародного співтовариства у кримському питанні.

Раніше Еміне Джапарова обговорила з послом Словенії в Україні Томажом Менцином питання створення Кримської платформи та мілітаризацію Росією окупованого Криму. Джапарова висловила подяку за підтримку Словенією суверенітету і територіальної цілісності України.

Що відомо про Кримську платформу?

23 вересня Президент України Володимир Зеленський представив в ООН концепцію міжнародної Кримської платформи та запропонував міжнародним партнерам долучитися до цієї ініціативи, щоб об'єднати зусилля для деокупації українського півострова. Зустріч планують провести в день російської окупації Криму – 26 лютого 2021 року. Платформа охоплюватиме кілька рівнів. Найвищий – лідери держав, далі – міністри закордонних справ та міністри оборони. Україна також планує запросити до платформи Росію.

Які країни вже підтримали створення Кримської платформи

  • США підтримують зусилля України щодо розробки Кримської платформи. В посольстві Америки також впевнено заявили, що Крим – це Україна.
  • Ініціативу створення "Кримської платформи" підтримала Словенія. Саме ця країна головуватиме у ЄС у другій половині 2021 року.