Як голосували політики

Проти внесення змін до закону виступили 8 парламентарів. Утрималися – 43.

Рекомендуємо "Це як ракова пухлина": що не так з авторським правом в Україні

Метою закону є розблокувати діяльність організацій колективного управління у сферах публічного виконання та публічного сповіщення музичних недраматичних творів. А також уникнути негативних наслідків припинення сплати роялті для українських та світових митців,
– мовиться у повідомленні.

Що передбачає закон №5572

Документ дозволяє зареєстрованим організаціям колективного управління здійснювати добровільне управління майновими правами правовласників. Крім того, вони мають укласти договір з користувачами на умовах тарифу.

Ці умови визначатиме організація без застосування тарифів щодо творів, включених до каталогу. Однак не довше ніж 60 днів з дня публікації на офіційному сайті установи оголошення про встановлення тарифу у відповідній сфері за результатами узгодження шляхом переговорів або визначеного судом.

Це може вас зацікавити – Через блокування реформи авторського права автори музики отримують мізерні роялті: дивіться відео

Повний текст публікації телеграм-каналу Верховної Ради:

Прийнято Закону України про внесення змін до Закону України "Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав" щодо забезпечення збору доходу від прав організаціями колективного управління (№ 5572).

Метою Закону є розблокування діяльності організацій колективного управління у сферах публічного виконання та публічного сповіщення музичних недраматичних творів, уникнення негативних наслідків припинення сплати роялті для українських митців та світової авторської спільноти.