На Майдані Незалежності символічна Феміда з терезами зважує на одній шальці злочини проти активістів, а на іншій – покарання винних. Таку наочну акцію влаштували в пам'ять людей, які загинули тут взимку. Адже досі до відповідальності не притягнуто нікого. А депутати, які підтримали закони 16 січня, знову потрапляють до парламенту.
64 голосувальники за диктатуру мають шанс отримати мандат. З них – 53 самовисуванці, 10 – за списками "Опозиційного блоку". Ще один – кандидат-мажоритарник від "Блоку Порошенка".
Колишній регіонал, а зараз пропрезидентська людина, Владислав Атрошенко переміг у Чернігівському 206 окрузі. Сам новообраний неодноразово виправдовувався – не відав, що творив 16 січня.
Схоже, таке ж пояснення матимуть й інші новоспечені депутати, які заплямували себе голосуванням 16 січня. Тим паче, перед загрозою позбавлення депутатської недоторканості і притягнення до кримінальної відповідальності. Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко вважає таку перспективу реальною.
Та поки Генпрокуратура розслідує лише дві кримінальні справи щодо нардепів Володимира Олійника та Ігоря Калєтника, які проштовхували диктаторські закони. Втім, нові обличчя у новому парламенті налаштовані рішуче – Верховна Рада візьметься за депутатську недоторканість першочергово.
Скасувати депутатську недоторканість на словах готові усі. Навіть в "Опозиційному блоці", який привів у будівлю під куполом найбільше одіозних політиків.
Експерти у прогнозах не надто оптимістичні. Тим паче, історія скасування недоторканості у парламенті не нова – перші спроби обранці робили ще у 2000 році. Тож найоптимальніше – обмежити депутатський імунітет.
Утім, у майбутніх обранців ще є час для маневрів. Нова Верховна Рада збереться на перше засідання не раніше середини грудня.