Зустрічі з майбутніми захисниками Вітчизни родичі з самого ранку очікують біля КПП. Приїхали звідусіль і не з порожніми руками.
“Ми з Севастополя, тому ми з сумками, в основному в сумках їжа. Солодкого не вистачає, це те чого не дають. Я так розумію, що там тільки чай з цукром, тому і солодкого не вистарчає”, - каже Наталя.
“Привезли щось поїсти домашнього, ну і все”, - каже Славік.
На солдатській кухні одразу заспокоюють - усі нагодовані. В меню - каші, салати, м’ясо, риба та молочні продукти. Також обов’язкові у щоденному раціоні - вітаміни.
“Зараз молодь просить добавку, а дорослі, ті що вже відслужили - то ті вже не просять, вони вже понаїдалися, а молоді ще не увійшли в ритм і ще трошки просять. В основному хлопці люблять гречку і картоплю, вони б картоплю їли всю дорогу. В нас поки, ніби вистачає, гречка, ніби, кожен день є”, - каже Тетяна.
Самі ж військовослужбовці зізнаються - з нетерпінням чекають на "продуктові" візити батьків.
“Ні, вистачає, але завжди так було - батьки їдуть до сина і завжди щось привозилося. Завжди! Найбільше хочеться солодкого”, - каже Михайло.
“Живеться добре, але дуже хочеться солодкого. Гормону щастя, а так не жалію, що пішов в армію”, - каже Дмитро.
Найбільше ж родичі переживають не за харчування, а коли дітки матимуть вихідні і чи раптом не має в частині "дідівщини".
“Якщо є якийсь прояв нестатутних взаємовідносин, а це може бути спроба показати свою фізичну перевагу один над одним - я з цим дуже жорстко борюся. Я прошу вас не робити з мухи слона, все буде нормально. Якщо якісь проблеми - телефони мої розписані на КПП, тому я прошу без стиду дзвонити до мене, якщо якісь проблеми, щоб я їх вирішував”, - каже командир 101 бригади охорони Генерального Штабу, підполковник Петро Якимець.
Під час служби юнаки навчаться поводитися зі зброєю, водити військову техніку, крокувати маршем, швидко вдягатися по-формі та ідеально застеляти ліжка. Залишають в армійських буднях і час на приємний відпочинок.
“Ми вирішили завести кролика, в деякий підрозділах живуть попугайчики. Ну це на вибір командира – які він це все організує. В нас цей наряд виносить його на вулицю, він травичку їсть”, - каже капітан, заступник командира батальйону Сергій Чернецький.
До війська цього року призвали понад 26 тисяч новобранців. Найбільше - до Сухопутних військ та Повітряних сил - загалом 14 тисяч юнаків.