Леонід Ілліч Брежнєв помер неочікувано, пише у своєму Facebook історик Лев Сімкін. 9 листопада він заснув, проте 10 вже не прокинувся.
Газети з траурними рамками вийшли аж 12 листопада. Проте були ті, які завчасно зрозуміли, що помер хтось із вищого керівництва, й не абихто, а генсек.
Читайте також: Передай своїй дружині від мене, – як Сталін жартував над тими, кого збирався розстріляти
Першим здогадався якийсь іноземний кореспондент, запримітивши, що в "цековському" будинку на Старій площі до ранку 11 листопада не гасли вікна. Другими здогадались міністерські колеги Сімкіна, які вже вранці того ж дня говорили про те, що трапилося, як про звершений факт.
Обоє були майстрами у напівзабутому спорті – читання газет між рядків. Нині, коли газет вже давно ніхто не читає, важко уявити собі, наскільки популярною була колись ця національна забава. На передовицях "Правди" люди шукали найменші натяки на кулуарні взаємозв'язки верхівки СССР, а в нудотних інтонаціях доповідей недорікуватих лідерів пробували визначити очікувані зміни. Сьогодні це може видатись божевіллям, але тоді сенс був, і ось живий тому доказ,
– написав він.