Таку версію запропонував професор каліфорнійського університету в Берклі Роберт Бі. Професор вважається кращим фахівцем в області забезпечення безпеки при проведенні бурових робіт. Він прийшов до такого висновку про вибух на платформі через газ на основі свідчень очевидців катастрофи, які йому передали експерти, що розслідують причини інциденту.

Бульбашка метану виникла на великій глибині через нагрівання, що сталося в результаті хімічної реакції в ході цементування свердловини. Це був один зі стандартних технологічних процесів при підводному бурінні. Температура зросла і викликала перехід метану з рідкого в газоподібний стан. Після цього бульбашка почала збільшуватись у розмірах, по мірі того як піднімалась з глибини і тиск зменшувався. Тому вона прорвала бар'єри на своєму шляху і вирвалася на поверхню.

Перший вибух, за словами професора, швидше за все, стався в двигунах, встановлених на буровій платформі. Механізми працювали на навишій швидкості, через попадання в них газу. Почалося загоряння, яке й призвело до вибуху нафтової суміші.

Платформа Deepwater Horizon розташована на відстані 80 км від берегів штату Луїзіана. Вибух на ній стався 20 квітня. У результаті катастрофи загинули 11 осіб - дев'ять робітників і два інженери. Сама платформа затонула, ще більше пошкодивши свердловину, яка постраждала під час вибуху. Катастрофа призвела до витоку нафти в Мексиканську затоку зі швидкістю 200 тис. галонів на добу. Збиток від катастрофи оцінюється в суму до 14 мільярдів доларів.