Про це у своєму відеоблозі "ЦРУ. За кадром" розповіла журналістка Тетяна Мартинюк.
Читайте також: "Раз, два, три – підвищення ціни": хто винен у змові паливних магнатів та військових чиновників
За її словами, на потреби модернізації військових складів та арсеналів щорічно із державного бюджету виділяються доволі суттєві суми. Звіт державного казначейства щодо виконання "Державної програми з утилізації боєприпасів та упередження вибухопожежобезпеки арсеналів, баз і складів ЗСУ" показує, що тільки у 2018 році виділено півмільярда гривень, але витратили лише 150 мільйонів – тобто менше третини .
Але кошти ж справно виділялись, починаючи з 2014 року! Зокрема, за ці гроші мали були б бути утилізовані застарілі снаряди, мали б бути збудовані сховища, які б убезпечили від масштабів руйнувань в разі навіть диверсії. За ці гроші мала б бути організована належна охорона складів, на які міноборони просило закласти гроші у бюджеті, і воно їх отримало. Чи варто нагадувати про результат?
– заявила Мартинюк.
І додала, що ще у травні 2018 міністр оборони Степан Полторак, інспектуючи будівництво залізобетонного сховища на військовому арсеналі на Хмельниччині, бадьоро заявив, що до кінця року міноборони побудує додатково 15 сховищ ще на трьох арсеналах. І це, начебто, ознака турботи влади про населення.
Тільки у 2018 році виділено півмільярда гривень, але витратили лише 150 мільйонів
"Чиновники запевняли, що не допустять повторення Балаклії та Калинівки. А арсенал біля Ічні, до речі, був у тому списку другим. Однак, гроші виділяються, висновки – не робляться", – підсумувала Тетяна Мартинюк.
Відео повного випуску блогу Тетяни Мартинюк "ЦРУ. За кадром" за 17 жовтня 2018