Журналісти сайту "24" попросили волонтерів, які допомагали евакуювати місцевих жителів Калинівки після того, як там почалася детонація боєприпасів на 48-му арсеналі ЗСУ, розказати, як відбувалась евакуація.

Волонтер Юрій Тира:

- Зараз ми закинули на госпіталь, куди вже вивезли хлопців-біженців, теплі речі. Буквально через 20 хвилин виїжджаємо з продуктами годувати Стрижавку, і потім вже звідти поїдемо на Калинівку забирати.

Насправді, тут дуже сильно працює ДСНС. Всі люди добрі і чуйні. Уже вранці, о 6 ранку брали по квартирах біженців. Адміністрація теж сильно працює, все роблять, що можуть. У всьому завжди потрібно шукати позитив. Найголовніше, що люди в цьому всьому починають гуртуватися і допомагати один одному.

Коли ми їздимо з волонтерами в АТО, нас після повернення іноді запитують "Ну, як там у вашому АТО". Розумієте – в "нашому". А АТО – ось воно, під боком. Просто люди про це забули.

Волонтер Олександр Лушин:

- Я був просто одним з багатьох, хто допомагав вивезти людей, не більше. У нашому випадку все відбувалося наступним чином. Нас було 4 людини і 4 машини, обхідними дорогами ми змогли дістатися до Калинівки, підібрали тих інвалідів і людей похилого віку, яких ми могли своїми малими силами забрати. Вивозили приблизно з півночі і до 7 ранку. Потім ще десь з 9 до 3 я ще трохи людей вивіз.

Там було багато інших людей, волонтерів, було багато спеціальних служб, які робили свою справу. Думаю, робили добре.

Ми просто закинули інформацію в соцмережі, і люди почали дзвонити. Було близько 100 дзвінків. На жаль, не змогли фізично допомогти всім, до деяких можна було доїхати, але кому ми змогли допомогти – ми все зробили.

Народний депутат Тарас Пастух:

- Я там був десь з 2-3 години ночі і до 11 ранку. На той час, коли там була достатньо активная фаза подій, робота була організована на достатньо високому рівні. Транспорту, який би дозволив евакуювати таку велику кількість людей, вистачало. Всі служби – і ДСНС, і поліція – на місці працювали достатньо непогано. Залишається проблема – навколо Калинівки є кілька сіл, які потрапили у зону ураження. Там частина людей ховалась у підвалах, що ускладнило проведення евакуації, тому що коли приїжджали ці автобуси, люди просто їх не чули. Відповідно, не всіх рятівники могли виявити у будинках. Відповідно, частина людей там лишалася значно довше. Але потім, завдяки ЗМІ, до них вдалося доправити допомогу і їх забрати.

На ранок у місті залишалось ще багато людей не тому, що їм не дали можливості виїхати, а тому, що вони самі прийняли рішення залишитися і охороняти власні будинки, хоча нарядів поліції і Нацгвардії у місті вистачає, щоб уникнути фактів мародерства. Всіх евакуйованих одразу розміщували у школах та інших приміщеннях, на ранок їм вже організували харчування. І от ближче до 11 години ранку частина евакуйованих вже робили спроби повертатися додому.

Нагадаємо, в ДСНС припускають, що роботу з локалізації пожежі продовжать ще й вночі.