Як на поширення інформації щодо коронавірусу відреагували в МОЗ

У Міністерстві охорони здоров’я заявили, що інформація про підтвердження випадків коронавірусу є неправдивою, відвертим фейком і спланованою провокацією.

Радимо ознайомитися! Евакуація українців з Китаю: що наразі відомо

"Подібні провокації не лише поляризують суспільство, а також є загрозою національній безпеці країни", – наголосили у відомстві.

Поширюють таку фейкову інформацію зловмисники. Такі повідомлення начебто отримали деякі установи. Які саме – у МОЗ не уточнюють. Зараз МОЗ веде роботи щодо встановлення цього факту.

Просимо ЗМІ та громадян зберігати спокій, перевіряти інформацію та дотримуватися інформаційної гігієни. Для отримання достовірної інформації медіа завжди можуть звернутися до пресслужби міністерства. Також звертаємо вашу увагу – не відкривайте архіви та інші додані файли в подібних листах. Ймовірно, вони є інфікованими комп’ютерним вірусом,
– звернулися до українців представники міністерства.

Також у відомстві закликали не поширювати вищезазначену інформацію про коронавірус. Якщо до вас надійшов такий лист, слід про відправника повідомити пресслужбу МОЗ.

Лист, МОЗ, фейк, коронавірус, провокація
Приклад листа щодо коронавірусу, який надсилають від імені МОЗ

Як на поширення інформації щодо коронавірусу відреагували в СБУ

У спецслужбі заявили, що їхні фахівці встановлюють організаторів вищезазначеної фейкової розсилки щодо виявлення коронавірусу в Україні.

Водночас Служба безпеки України вживає невідкладні заходи зі встановлення обставин такої розсилки. Зокрема, фахівці СБУ з цією метою досліджують телекомунікаційне обладнання МОЗ.

У СБУ стверджують, що лист розсилали, використовуючи один із іноземних сервісів поштових повідомлень. Щоправда, зловмисники підмінили адресу відправника.

Важливо! У Нові Санжари стягнули Нацгвардію і бронетехніку через протести: коментар місцевого жителя

Станом на 19 лютого від вірусної пневмонії, яку спровокував коронавірус, померли 2 012 людей. Загальна кількість інфікованих – 75 119 осіб по всьому світу. Втім, є і хороші новини – одужали 14 715 людей.

В Україні поки не підтвердили жодного випадку захворювання на коронавірус, хоча кількох людей госпіталізували з такою підозрою. Крім того, двоє українців заразилися коронавірусом на круїзному лайнері Diamond Princess – це 37-річна жінка та 25-річний чоловік: вони були членами екіпажу та працювали у частині обслуговування.

Факти про коронавірус
Що потрібно знати про коронавірус / Інфографіка 24 каналу