Світові арт-дилери злетілися до колишньої британської колонії, аби запропонувати китайським мільйонерам найвишуканіше мистецтво - від класики до контемпорарі-арту. Китай уже обігнав Велику Британію у рейтингу найбільших арт-ринків і став другим після США. Люди тут готові витрачати великі гроші на мистецтво.

“Ми вибрали Гонконг тому, що тут є багато переваг порівняно з іншими китайськими регіонами. Зокрема, немає податку на імпорт та експорт творів мистецтва. Люди говорять англійською. Завдяки спільній історії з Заходом люди і з Азії, і з Заходу почувають себе тут, як удома”, - каже директор ярмарку Маґнус Ренф'ю.

Найдорожчий на ярмарку - Пікассо. Його картина "Жінка, що сидить біля вікна" 1937 року коштує тридцять п'ять мільйонів доларів. Але тут є й дешевше мистецтво - від тисячі "зелених". На кожен, як то кажуть, гаманець. А сам Hong Kong Art Fair, до слова, вже придбала та сама група, що володіє двома найважливішими мистецькими ярмарками світу - Art Basel та Basel Miami. Це ще одна ознака того, що азійський арт-ринок - ласий шматок для будь-якого дилера.